Солуција за рестарт проблем кај кинеските копии на Н95, 100% испробана

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Alfa Mobil Team, 9 сеп 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Солуција за рестарт проблем кај кинеските копии на Н95, 100% испробана

  внесете *#.6466..# и ќе видите во misc дека amr е off, вклучете го... доколку неќе ни така, тогаш стандардно - флеш еепром.

  п.с. точките се некои бројки ;) само сервисерите по пп и мсн ќе ги добијат ;)
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  А обичните смртници што не се сервисери? Или треба да те лажеме дека имаме некоја мобилара во Демир Хисар што не ни знаеш дека постои за да ни го дадеш кодот?
   
 3. Filipp

  Filipp Член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  574
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  ако кодот го дај во постот од што ке живееме ние?
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  дури и сервисери не би добиле код или инфо од кој зависам јас, значи не ми е гајле што го наполнив форумов со фри алатки за флешување на телефони, битно ми е што утре секој сервисер наесто да се мачи на инфинити епром да флешува, со 30сек работа ке ја заврши истата процедура ;)
   
 5. Чаир

  Чаир Член

  Член од:
  8 апр 2008
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
 6. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  :pos::pos::pos:
   

Сподели преку: