Совет околу Galaxy S

Дискусија во форумот 'Samsung i9000 Galaxy S' започната од Bojanco, 13 ное 2010.

 1. Bojanco

  Bojanco Нов член

  Член од:
  22 јан 2010
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво,
  Се мислам дали да земам Galaxy S, па би Ве замолил тие што го имате, да ми кажете дали глобално сте задоволни од телефончето - читав имало бајаги проблеми со GPS-от и со WIFI-от(често паѓал од мрежата...). Се надевам со фиксовите се решаваат повеќето проблеми...
  Втор избор ми е HTC HD2 (поради разноврсноста на оперативни системи и РОМ-ови).
  Ви благодарам однапред :)
   
 2. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.779
  Допаѓања:
  2.083
  Поени од трофеи:
  208
  Совет околу Galaxy S

  Ako sakas super ekran i brz android so dobra baterija zemi samsung, za se sprotivno hd2

  Sent from my Desire HD using Tapatalk
   
 3. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  Јас се заебав што земав Галакси, сеа ни еден телефон не ми е интересен. Имав денес на некој саат HD2, лудница е телефонот. Ама после дисплејов на Галаксиво, сите телефони ми изгледаат како црно бели. HD2-то е тооооп, само дисплејот е крш спрема Галаксиво. Така да ако сакаш да го испробаш HD2-то, тогаш земи го прво него, затоа што после Галакси С, нема да ти праи мерак.
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.536
  Допаѓања:
  1.776
  Поени од трофеи:
  358
  ГПС-от на отворено кога си, БЕЗ интернет, лоцира за секунда. На затворено знае да е малку непрецизен, мада има финта и за тоа:)

  WiFi-то нестабилно? Само ќе се насмеам:)

  Ромови колку ти душа сака имаш.
  Апликаци и игри исто.

  Екранот, мора да го видиш. Билокаква споредба е излишна. Неприкосновен е.

  Батерија исто.

  ------------------------------------------------------------------------
  ХД2... самото тоа што е Windows Mobile 6.5... го утепува телефонот во старт.

  Се останато е секако послабо од Галаксито;)
   
 5. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.431
  Допаѓања:
  1.182
  Поени од трофеи:
  208
  glasam za Galaxy-to
  1-vo ponov e
  2 pojak hardverski e
  3.ima sansa da dobie mnogu podrska naskoro
  iako i sega ima solidna
   
 6. divis

  divis Android Lab Community

  Член од:
  19 фев 2009
  Мислења:
  3.472
  Допаѓања:
  317
  Поени од трофеи:
  113
  Сакаш совет - ЗИМАЈ НЕ СЕ МИСЛИ - ШТО ЧЕКАШ:!!!::Возбуда:
   
 7. Bojanco

  Bojanco Нов член

  Член од:
  22 јан 2010
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Фала ви многу за инфово, одлуката е направена - се надевам деновиве ќе ја имам галаксијата во мои раце :Возбуда:
   
 8. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.779
  Допаѓања:
  2.083
  Поени од трофеи:
  208
  мислам дека по форумов имаше некој што продава :) разгледај за убави пари ќе го земеш :)
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.977
  Допаѓања:
  3.913
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Може преку мене да го земеш нов од вип за 390 евра
   

Сподели преку: