ИНФО Собиранка

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 13 мар 2015.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  оли мрчи. а за мејкер бамби му кажал сега нз што и како ќе пише ваљда


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  рече ќе дојде...
   
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  а овие анонимуси што не смеат да излезат во јавност никако да се појават пак хехех


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Bumblebee, krale и gug1 им се допаѓа ова.
 4. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Мора да се прикаже ипхон како влезница, иначе ќе дојдевме. :D

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Јас со Wp одев...
  Значи не ќе е до тоа...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  па и бамби е со ајфон цццц


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Јас испити имам, никако да дојдам на една собиранка :(
   
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  И ние од Скопје. ;)
   
 9. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  На работа сум овие денови стандард до кај 20:00, иначе...
   
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Темава да се спои со темата Тапа сте!


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  goran, Bumblebee, StalkeR и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: