ИНФО Собиранка

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 13 мар 2015.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  И предложувајте места?
  Кај бокуре може кога сакаме и колку сакаме...
  Само да не е на свирка негде буљашот
   
  На kirev, Dzepar и христијан им се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  babacanaaaaaaa....
   
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ставив друг ден оти нема опција „сеедно“, а морам да кликнам за да видам резултатите.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.643
  Допаѓања:
  1.179
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Абе ти мислиш туку така е тоа, ај у кафана на Водно? Има посебни дозволи за движење тука.
  Чекај малце да го прашам началникот дали може па ќе пишам.
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Па ти си му близу, а каменот се знае од кај доаѓаааа.....
   
  Bumblebee, Ilija, stefan_mkd и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Јас сум за нешто по градско :)
   
  На DigitalDreamer и христијан им се допаѓа ова.
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  И јас сум за нешто по блиско, кај бокуре тешко да стигнам сам.. :)
  Незнам ни на која страна да одам.. :D
   
 8. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Па ваљда имаш зелен картон.:)
   
  христијан, Dzepar, krale и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Пасош нема ;)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На христијан и Kapistec им се допаѓа ова.
 10. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  462
  Допаѓања:
  209
  Поени од трофеи:
  43
  Гледм дека од договарање ништо нема... Тогаш ајде да одимево скара бар тафталиџе... Се надевам најблиску ви е на сите ....


  Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
   

Сподели преку: