Собиранка 2014

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 5 ное 2014.

?

Кој ден?

 1. 10.11 Пон

  9,1%
 2. 11.11 Вто

  9,1%
 3. 12.11 Сре

  9,1%
 4. 13.11 Чет

  72,7%
 5. друг, ке наведам у коментар

  0 гласови
  0,0%
 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Да ви ги згрееме со една жта :)
   
  На Dzepar и the_maker им се допаѓа ова.
 2. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Човек да не ти спомне да частиш, очите ќе му ги извадиш, хахаха :) :) добро бе, пишете си пак, ние ќе си пинеме у вашата чест ;)

  Sent from my MI 4W
   
  Dzepar, krale, Bumblebee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Не пипај таму какво частење... јас мислам Оли треба да части конечно дочека мобилен каков што чека 5 години. :)
   
  На Cakii, Dzepar, Gajche и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Хахаха, абе знам јас све.. Зошто волкот е јак во вратот, нели?

  Ако чекам на вас, Галакси С7 ќе излезе :D:D
   
  На Dzepar и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Не е Оли Пичка ... Ајде кога сакате ке видам кога немам роденден и елате во игротека се е на моја сметка ....Јас частам ... :)


  :)
   
  На Cakii, krale, Pane-G и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Хахаха, па може и нечиј роденден да прославиме, за постарите така лабаво :cool:
   
  На Cakii, Dzepar, Gajche и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Оли нејкеме смоки и детско шампањско :) Ќе требе нешто пожестоко да имаш за @krale
   
  На Cakii, krale, stefan_mkd и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Дали може во игротеката и децата да си ги носиме оли? :)
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Се е дозволено кај мене :) и деца и жените да се носат :)
  Има само 2 услови...
  1. Неможам Сега да ви кажам за после 10 ден унапред , туку само 2-3 дена пред собиранката.... Незнам како ке биде со роденден тогаш...
  2. Ке мораме да се собереме во склоп на работното време а тоа е од 16 час е до 22 во тој период...јбг закони.:)

  Иначе за другото останувам на мојот збор. Единствено што договарањето може да биде проблем малку.
  Ако тоа се среди ок :)


  :)
   
  На Dzepar и Cakii им се допаѓа ова.
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Ти требало да кажиш дека си болен Понежен ке бев :) :) :)
  Вака те Искинав А ти на мака си бил...
  Сега имам грижа на совест :)

  :)
  --- Споено дупло мислење, 10 мар 2015, Original Post Date: 10 мар 2015 ---
  Имам ракија Кавадаречка домашна :) 51 степен ...:)
   
  На Bobi25, Dzepar, krale и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: