Собиранка 2014

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 5 ное 2014.

?

Кој ден?

 1. 10.11 Пон

  9,1%
 2. 11.11 Вто

  9,1%
 3. 12.11 Сре

  9,1%
 4. 13.11 Чет

  72,7%
 5. друг, ке наведам у коментар

  0 гласови
  0,0%
 1. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Ако сум слободен ќе дојдам и јас од Битола. Дај напрајте една саалам фешта :)


  Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
   
 2. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  462
  Допаѓања:
  209
  Поени од трофеи:
  43
  Ke ve zamolam da odlozite za pred nova godina ... Negde okolu 23 dekemvri a? Sekako ako site se soglasite i sekako Bokure !
   
 3. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Исто терминот да биде негде околу 4-5 саат за да можам и ја да стасам па вечерта да ја седиме цела нок јадеме и пиеме и сабајлето да ме испратите
   
 4. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  Абе што се секирате кај Бокуре има и соби може да преспиете
   
  На Gajche, Bobi25, krale и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Сте за една да ги смират страстите другарите @krale и @OLI-HAUG кај пријателот @BokUre ?
  А што мислите?
  Деновиве?
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Ајде
   
 7. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Ќе треба да частат они ако се мангупи, пошто замараат недужна клиентела :) :) инаку не прифаќај..

  Sent from my MI 4W
   
  На Dzepar и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Да добра идеа thumbsup
   
  На Dzepar, OLI-HAUG и the_maker им се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ај да почекаме за подобро време на пример за после 20 март ?


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Абе шо им фали на страстите море ај бркајте си работа... чоек болен да е, не може занимација да си направи со форумов одма ќе го прогласите дека страстите биле лоши, свашта.
   
  На Dzepar, Gajche и the_maker им се допаѓа ова.

Сподели преку: