Собиранка 2014

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 5 ное 2014.

?

Кој ден?

 1. 10.11 Пон

  9,1%
 2. 11.11 Вто

  9,1%
 3. 12.11 Сре

  9,1%
 4. 13.11 Чет

  72,7%
 5. друг, ке наведам у коментар

  0 гласови
  0,0%
 1. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  ветува ,многу ветува админот
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не не викаш а? ако ако
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Koga stanavme jas prasav, ama malce guzva pa koj kaza koj ne slusnal.

  Sledniot pat ke organiziram jas vtoriot del, a ti pak mozes zagrevanje

  Sent from my MI 4W
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  163
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Крале користи с5? нееема шанси :)

  Sent from my Galaxy S5
   
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Заборавив да ти кажам @кристијан, неколку работи направи, ќе треба малце да се убрза системот:
  1. Кликни МЕНИ на Home Screen / Launcher Setrings / TURN OFF icon shadow
  2. Во Developer Settings / Animation speed 0.5
  3. На истото место ако е вклучена, исклучи ја опцијата Show Rounded Corners
  4. Reboot

  Па пиши ако има нешто разлика..
   
  Последна промена: 15 ное 2014
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Преминува на темната страна. Сепак The force was not so strong in him..

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
  На kikoOoOoOoO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  163
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Нема долго да го користи :)

  Sent from my Galaxy S5
   
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Има разлика дефинитивно, одма се осеќа.. Особено со забрзани анимации.. :D
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Потпирач ми требаше за бокалчетооооо....
   
  На kikoOoOoOoO и the_maker им се допаѓа ова.
 10. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  [​IMG]

  Sent from my MI 4W
   
  Dzepar, hensk, Bumblebee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: