Собиранка 2014

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 5 ное 2014.

?

Кој ден?

 1. 10.11 Пон

  9,1%
 2. 11.11 Вто

  9,1%
 3. 12.11 Сре

  9,1%
 4. 13.11 Чет

  72,7%
 5. друг, ке наведам у коментар

  0 гласови
  0,0%
 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Еве поради неколку иницијативи, јас ке отворам тема.

  Сте за да се собереме сабота/недела вечер, еве да речеме у гостилница Буцо (@BokUre ).

  Да се растеретат малце препукувањава и да се смират страстите и секако да се подружиме :D

  ???
  Или пишете друга идеја и термин или што и дае.
  :beer:
   
  Последна промена: 5 ное 2014
 2. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Bokure има заборавено како му е лозинката на форумот :)


  Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk
   
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Сеа зборев со Бокуре се праи буљаш вика наредна недела бил слободен, сега демек не бил:D
   
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Каде е кафаната?
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Илинден
  Пиши гостилница буцо на гугл мапс
   
  На the_maker и kirev им се допаѓа ова.
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Абе пиши тогаш за наредна недела, толку сме чекале сега за уште 10 дена не е страшно. И нормално пиши дека поканата важи за сите, па дури и андроид тролачи, да не биде како минатиот пат да си свиткаат опашката, па само ајфонџии да бидеме на маса (ок и Оли Хауг он квари просек увек хаха)
   
 7. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  aбе другата недла му доагја Самсунг Ноут 4 ,па затоа сака да се собереме тогаш
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Другата недела @the_maker ќе делел гратис xiaomi за сите присутни :)
   
  goth50, the_maker, Pane-G и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ако е така доаѓам и јас од Струмица :D
   
 10. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Идемоооо... Ако дојдам (а ќе се потрудам) за сите присутни ќе има по некој поклон :)
   
  На Dzepar и krale им се допаѓа ова.

Сподели преку: