Слушалки за Cect T689

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Glodaragz, 28 јун 2008.

 1. Glodaragz

  Glodaragz Нов член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Ми требаат слушалки за мојот телефон од кај мозам да најдам затоа сто ги имало само тие во кутијата...
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Со каков приклучок се?
   
 3. Glodaragz

  Glodaragz Нов член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Па со оној стандардниот како на самсунг не најновите таков ист е и полначот.
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  знам кој е конекторот и пинаутот за хенд`с фри, моментално неможам да најдам јас слушалки. Ако ми наидат ќе ти пишам на темава, доколку се оригинални не би биле поскапи од 400 денари.
   
 5. Glodaragz

  Glodaragz Нов член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ок одговара писи и фала
   
 6. Glodaragz

  Glodaragz Нов член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ljuge stvarno pocnaa da mi trebaat slusalicite ako ima nekoj nesto neka se javi neam na so muzika na raat da slusam :D ne ozbilno mi trebaat....
   
 7. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  абе вечер на овој му е роденден :D

  алфа (или кој било) може да ми најде за вечер да купам слушалици од Самсунг (или оригинални од цецт) ?????
   

Сподели преку: