Слики од членовите на форумов

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Alfa Mobil Team, 11 мар 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.496
  Допаѓања:
  2.976
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Ко ќе ти се исполни ќеифот да се изнаскијаш :D

  [​IMG]
   
  На krale, the_maker, goran и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  IMG_20170126_175206.png
  IMG_20170126_175315.png
  Зошто ви се исти сликите? :)

  Huawei P9 lite
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  А која е лепотицава или кој е? :)

  Huawei P9 lite
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Сликите се во чест на ликот и делото на паднатиот борец @Cakii


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Последна промена: 26 јан 2017
  На Ilija и ivan88 им се допаѓа ова.
 6. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Јас што не сум у тек, на кого се оддава почит и зошто? :D
   
 7. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  Бокуре на Сител
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  На Pane-G, milcevmartin, stefan_mkd и уште 7 други им се допаѓа ова.
 8. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  ја држиии под око ;))))))
   
  На Pane-G, milcevmartin, stefan_mkd и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  kakvo oko,dusta mu ja zema na dvete

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  На StalkeR и goth50 им се допаѓа ова.
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Бокуре ни е селебрити... не иде више на форум со обична раја...
   
  На Alfa Mobil Team, stefan_mkd, SaleSk и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: