Слики од членовите на форумов

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Alfa Mobil Team, 11 мар 2008.

 1. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Сликава е од пред 2 години, кога се маскирав како Абрахам Линколн за 1-ви Април. Штета што сликите од целосното маскирање ми се избришаа па ми остана само оваа :)
  [​IMG]
   
  Последна промена: 21 окт 2015
  На SaleSk, krale, Alfa Mobil Team и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Туу мајката, некад на слики на фб/ инстаграм неам по волку лајкови како на постот :D
  п.с. ако некој иде у Сектор, барајте ме на пиеме по некоја текила, да видиме солта дали е хималајска или некоја чкарт ефтина никаква нејодизирана...
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Еве и мене да ме упознаете ;)
  (Да не се сретнеме на улица па не си кажеме здраво :) )

  Ова коа бев младич ;)

  [​IMG]  Sent from my m1 note using Tapatalk
   
  На Ilija, the_maker, Kapistec и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Дур не се маскираш хју хефнер бадијала прајш муабет :)


  Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 5. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Оли ако не клајш слика јас ќе клам од тебе и то Предавничката хаааааа:!!!:!


  Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG и Bumblebee им се допаѓа ова.
 6. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Охрид лето 2010 офарбан плав бев и црвен после тоа :D
  [​IMG]

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На христијан и the_maker им се допаѓа ова.
 7. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Знам се сретнавме, еве слика и од мене :lol:

  Kapistec.jpg
   
  krale, Gajche, Bumblebee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Ја га и ја.. Маската ќе ја вратам на премиерата на новиот Star Wars :D

  2015-10-19 16.53.44.jpg
   
  На SaleSk, krale, христијан и уште 10 други им се допаѓа ова.
 9. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Zasto su ti kose pobelele druze...

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Jbg, nije bilo lako druze :) :)

  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
   
  На Bumblebee, gug1 и haCk0r им се допаѓа ова.

Сподели преку: