Слики од членовите на форумов

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Alfa Mobil Team, 11 мар 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  па... на оваа тема ќе ставаме наши слики, да видиме кој сме, какви сме :pos:

  еве една моја утепана пред завршување на 3та смена :pos: после успешно декодирање на ај фон 1.1.4 верзија т.е. најновата верзија која излезе пред извесно време, ме уби телефонов :mad:

  [​IMG]

  а со тек на време се разбира, ќе си направиме и галерија - каде ќе си има секој член сопствен простор за закачување на своите слики :D
   
 2. Ивана

  Ивана Нов член

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  0
  Ај да не цвикате многу :D:D

  [​IMG]

  Фотоапаратот нешто заебава, малце матно излезе:p
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  па смени му ја леќата :pos:
   
 4. Божино

  Божино Член

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  8
  Пак ти бизниси тераш :pos:

  Инаку еве ме

  [​IMG]

  И една од профил :pos:

  [​IMG]
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Ја сум си инкогнито:D Уживам во приватноста. И не, не сум јас на аватарот:pos:
   
 6. FicNo

  FicNo Член

  Член од:
  12 фев 2008
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  13
  Поени од трофеи:
  18
  Еве сум и јас, ама сликава е од пред 1 година
  [​IMG]

  Ај кога ке најдам, ке ставам поново нешто..
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Ко да немаш слика:pos:
  Ај па и јас ако најдам некоја слика од мене ќе ставам:D
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  aj бе не се срамете слика да ставите, еве јас кога бев млад каков бев :D
  малце развлажнет, од дождот!
  [​IMG]

  [
   
 9. Xipofikcilus

  Xipofikcilus Нов член

  Член од:
  11 мар 2008
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  јас некогаш:)
  [media]http://photos1.hi5.com/0004/418/803/Lo1uo6418803-02.jpg[/media]

  и сега.
  [media]http://photos1.hi5.com/0005/759/464/PCIsMh759464-02.jpg[/media]

  најди разлики:pos::pos::pos::pos:
   
 10. Ивана

  Ивана Нов член

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  0
  тоа ти е пред и после третман :pos:
   

Сподели преку: