Скршен екран на Nexus 4, замена?

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од marchesk, 14 авг 2013.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Дап
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. notranex

  notranex Нов член

  Член од:
  21 фев 2009
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Денес и јас го “средив“ мојот дисплеј. Некоја идеја каде да го заменам екранот?
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Имаш ПП
   
 4. notranex

  notranex Нов член

  Член од:
  21 фев 2009
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Имам што?
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  приватна порака, горе во сандачето ќе видиш
   
 6. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  598
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Ајде да не отварам нова тема абе може ли во скопјево да се најде екран за nexus 4 каде и да се јавам немаат на лагер.
   

Сподели преку: