Скршен екран на Nexus 4, замена?

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од marchesk, 14 авг 2013.

 1. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Некое инфо каде во Скопје може да се најде/замени екран и колку би коштало ова ,,задоволство,,?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Бидејќи и јас барав ваква работа, можам да ти кажам дека нема :(
   
  На mjovcevski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  LG E960 ???
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Цело скопје и пошироко бараше екран за нексус 4 :)
  т.е. оние кои што виделе дека се продава хахаха
  --- надополнето: Aug 14, 2013 9:01 PM ---
  Патем не барајте екран бидејќи телефонот е купен :)
   
  На jovce. и mjovcevski им се допаѓа ова.
 5. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Ти се закити со него? :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Мхм ... моментално никаде нема кај нас екран
  ама ќе има не ми се брза
   
  На Hagar, SaleSk и mjovcevski им се допаѓа ова.
 7. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  ako e LG e960 можи да се набави :)
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Тој е де ...
   
 9. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Ако не кај нас од страна секогаш ќе се најде :) Ептен неодолива цена ,,имаше,, :) Со здравје да си го направиш, па да го ,,користиш,, :D Поздрав


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Торте Мобиле, го зема тој на ит форумот што го продаваа, т.е го даваа?

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
   

Сподели преку: