Скршен екран за iPhone копија?

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од kragler, 3 окт 2009.

 1. kragler

  kragler Член

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Telefonot ne e voopshto koristen..ama... pri prviot dopir, padnal i tolku od nego..

  kolku vredi popravka za ovoj model?
  kako sto zabelezav, skrshen e samo touch stakloto, mislam deka ima ispraven display

  APPLE IPHONE i99 (3G)16GB MSN
  model no :a1241
  fcc id:BEGA1241
  id:579c-a1241
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Нема да најдеш делови ... опрости се со кинезот купи си друг или штознам ако можеш да порачаш преку интернет дел :S
   
 3. Illusion

  Illusion Член

  Член од:
  27 јан 2009
  Мислења:
  609
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  3d mobil или како се викаа, мислам сервисираат кинези.
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Да не мислиш на Д3 Мобил? Иначе за сервисирање, повеќе мобилари ги сервисираат... ама сервисот подразбира да ти сменат микрофон (ќе најдат некој што одговара), да ти залемат некоја одкачена жичка:D и нешто слично. Еден другар ги скрши пиновите за батеријата, па му лемеа му правеа му бараа некакво решение. Ама екран резервен никој не носи. Алтернатива е да ти стават екран од оргинал ајфон:D Ај што е поголем, ама цената на самиот екран е поскапа од цената на 2 нови кинези да ги купи :Кома:.... нема никаква логика...
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  како може да стават од оригинален телефон на копија екран?
  кога нема тотално ништо исто почнувајќи од полњачот па се до микрофончето меѓу тие два модели.
  поедноставно би било твојот матиз на нуклеарен погон да го напрајме.
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Па ради тоа ставив смајли дека не одговара и дека ако ништо друго, поголем е во димензии:!!!:
   
 7. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  A da ti donesam gumena cizma, da mi naprais camec?
   

Сподели преку: