Скршено стакло-дигитајзер на sony xperia T3

Дискусија во форумот 'Sony' започната од HalfGrown_IDIOT, 9 апр 2016.

 1. HalfGrown_IDIOT

  HalfGrown_IDIOT Член

  Член од:
  6 сеп 2010
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Телефонот има пукнатина како линија од пад,работи тачот,значи само стаклото е пукнато.Дали може да се промени само стаклото без комплет екран,и колку би ме чинело?!

  Sent from my D5103 using Tapatalk
   

Сподели преку: