Силиконски футроли за мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Alfa Mobil' започната од Alfa Mobil Team, 5 окт 2011.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.445
  Допаѓања:
  2.971
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Силиконски футроли за ZTE Grand X In, ZTE KIS, ZTE KIS PRO, ZTE KIS Lite, ZTE Blade 3, ZTE Blade 3 Pro, Alcatel S Pop, M Pop, X Pop, Idol, Huawei Y210, Huawei Y300, Huawei P6, Huawei u8600 - количините се ограничени.
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  за у8600 какви и каква боја имаш и шо пари?
   
 3. Savage790

  Savage790 Член

  Член од:
  5 јан 2011
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  Нешто за Нексус 7 2013 да не можеш да набавиш?
   
 4. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  383
  Допаѓања:
  201
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Како можам да порачам за ZTE Kis Lite?
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.445
  Допаѓања:
  2.971
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Туку што пристигнаа футроли за Huawei Y530, LG L70 поголема количина. За Galaxy S5 имам веќе подолг период. Слободно прашајте и за останатите модели...
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.445
  Допаѓања:
  2.971
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. covek

  covek Член

  Член од:
  17 јун 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  34
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Sony Z2
  за самсунг галакси с3 футрола?
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.445
  Допаѓања:
  2.971
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Има 3-4 модели, меѓу кои од силиконски имаме во 6 различни бои.
   
 9. covek

  covek Член

  Член од:
  17 јун 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  34
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Sony Z2
  а гумени има ли,покажи какви имате и што пари
   

Сподели преку: