Се појавија првите слики од BlackBerry 10

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од MacedonianBoy, 23 јан 2013.

 1. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Само неколку дена пред 30-ти јануари кога и официјално ќе биде претставен новиот оперативен систем на Research in Motion, ИТ блогот BoyGeniusReport ги објави првите слики од BlackBerry 10 кој ќе се најде првин на новиот телефон Z10. Новиот ОС доаѓа со гласовен асистент, налик на Siri на iPhone, нова NFC поддршка, BlakBerry Hub, и други функционалности и опции кои ќе треба да го направата новиот BlackBerry поинтересен за корисниците.

  Сите десетици фотографии може да ги погледнете на сајтот на BGR.
  [​IMG]
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.582
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  честитки тролололо

  п.с. грдосија до шија
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.981
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ајде ајде ... ќути живнаа и ББ иако касно им текна
  ова е дури претеран новитет за блекбери и во дизајн и изработка на телефонот како и софтверов што ќе го носи
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.582
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  абе у мометов користам принудно блекбери и баш се смеев исти се иконите само ги ставили на полу транспарентна црна подлога.......
   
 5. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.134
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Зашто ББ бе? :p
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.582
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  мали не ме боцкај не ми ставај сол на раната :p
   
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.134
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Слушам и ајпед мини си купил :)
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.582
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  и мек аир со ретина 15" хахаха
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.981
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Мене за втор тељ ББ ми беше топ ... иконите нема менување па и ти ќе почекаат уште 2-3-5 години па ќе има редизајн
  за тоа сеуште е рано
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.582
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  ако ти треба телефон за зборење од ББ боље нешто не сум користел сигналот фучи мислиш до мене стои човекот
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: