Сервис за xiaomi router 3

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од leopardmk, 1 авг 2017.

 1. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво на сите. Потребен ми е сервис за Шаоми рутер 3 поточно пробував да го сменам фирмверот па погрешен бутлоадер ставив на mtd1 и сега воошто не ни свете напред ледот. Пробував со УСБ и ресет копчето ама не бива. Гледав по нет можело да се среди со serial ttl или uart или така нешто. Па ги молам тие што се разбират повеќе имаат алат и слободно време, до колку се исплаќа, да ми се најдат во сусрет и да го средеме да не ми стои така пошто стварно добар рутер е за парите. Имам шаоми мини со падаван верзија па би пожел да ја дампирам mtd1 партицијата до колку помогне тоа.
  Поздрав :)
   
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.461
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Од кај ти е купен, побарај на hi.com.mk ќе ти завршат работа, пошо треба да е софтвер.
   

Сподели преку: