Сервис за сите кинески мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од d3mobil, 3 мар 2008.

 1. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Барај како да влезеш во рикавери не фактори. Во рикавери би требало да има фактори ресет или бајп дата или сл.

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
   
 2. asmet

  asmet Член

  Член од:
  22 ное 2012
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  e pa nemoze da se vleze vo rekovery ja go stiskam kopceto volume down i kopceto za isklucuvanje ama toa sto izleguva nikade nema factory reset
   
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Види на интернет како.. Напиши го твојот модел и види како се влегува во рикавери. Не е кај сите уреди исто.

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Треба да ги држиш заедно:
  Копчето за палење+хоум копчето+волуме ап копчето и ќе влезеш во рекавери.

  1.Со power+home+volume down се влегува во download mode,factory mode или fastboot.
  (Download mode е само на оргинален Samsung уред)

  2.Со power+home + volume up се влегува во рекавери.

  Тебе ти треба вторава опција.

  Sent from my Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 using Tapatalk
   
 5. asmet

  asmet Член

  Член од:
  22 ное 2012
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  e pa probav be brat nejke koga gi drzam site tri se uklucuva najnormalno ne vleguva vo recovery znaci da bidam jasne telefonov pisuva made ina japan koristen e edna nedela samo :!!!:nekoe care drugo da se resetira so odin nesto nemoze??
   
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Телефонот е напраен у Кина 100%
  без разлика што пишува Јапан.
  Со Odin Нема шанси пошто не е Samsung туку кинеска "канта" .
  Пробај држи power+volume up,
  ако и со ова не влага у рекавери
  тогаш стварно не би знаел да ти помогнам.
  (пишувај кирилица)
   
 7. mandak

  mandak Член

  Член од:
  28 сеп 2009
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Дајте бре луѓе некое инфо за стакла екрани се работи за Iocean x7 ellite верзија ми падна IMAG0002.jpg IMAG0003.jpg IMAG0006.jpg IMAG0007.jpg IMAG0008.jpg IMAG0009.jpg има пукнатинка од две линии сакам да го заменам
   
 8. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
 9. UnknownMan

  UnknownMan Нов член

  Член од:
  8 мар 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Тач за кинески galaxy s3 ?
   

Сподели преку: