Сервис за сите кинески мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од d3mobil, 3 мар 2008.

 1. niki

  niki Член

  Член од:
  30 окт 2008
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  значи копија кинеска од N95 нема ништо од тоа?
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Ништо. Башка смрди на кинез, на нешто најнеквалитетно, на лоша пластика.
   
 3. Butterfly

  Butterfly Нов член

  Член од:
  26 фев 2008
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Мобилниов http://www.sourcinggate.com/t737b-wifi-phone-28-inch-worldwide-2-sim-bluetooth-tv-p-5506.html не сака да се уклучи, цело време е на пуњач зашто мислам дека и долго време не е уклучен ама пак ништо, абер нема. Дали е до батеријата или нешто друго? Ако има некој што знае нека пише, ако можам сама да направам нешто, ако не утре сервис му е мајката.
   
 4. vasja

  vasja Член

  Член од:
  1 јун 2008
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Sega se javiv na mobilniov mi kazaa deka ne popravate kineski? Nekoj drug servis za kineski vo skopjevo?
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  На vasja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. donis

  donis Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  имам кинески ајфон значи се е океј, се уклучува и кога ќе се укл на екранот има некој линии и цел е бел а инаку тачот функционира,дали може да се опраи за ефтин кеш
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Екранот е зезнат 99.999999999 %, а екрани нема, ај да беше тач може ќе најдеше во Мегамобил ама екрани нема
   
 8. donis

  donis Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  а немат ли екрани? еднаш е носен на мајстор и рекле дека не се праве, инаку има 16гб и иста капачка од оргинал со блиц е и со такви те ствари
   
 9. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  пробај овде
  [​IMG]Тел. (02) 324 56 45
  [​IMG]Факс (02) 324 57 23


  Адреса:
  Ул. Сава Ковачевиќ 56а
  1000, Скопје, Македонија  [​IMG] Работно Време:
  Секој работен ден од 8:30 до 16:30
  Привилег сервис
   
 10. asmet

  asmet Член

  Член од:
  22 ное 2012
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  a be luge daj pomognete nekoj edno drugarce imase zedeno galaxys4 lazen made in korea vika dobro ama go zaboravil paternot za zaklucuvanje i sea mu bara gmail da vnese ,ni toa ne go znae..vlegam vo faactory mode za da go formatiram ama ne pisuva nikade factory reset ,,kako da go formatiram???
   

Сподели преку: