Сервис за сите кинески мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од d3mobil, 3 мар 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  значи се рестартира, не се гасне сам од себе... има мали шанси да е и хардвер, но во поголемиот случај е софтвер.

  Пробај со мастер ресет или формат, имаш околу 2-3 теми на форумов со сикрет кодови за кинеските телефони.
   
 2. asti

  asti Нов член

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  fala
  ke probam
   
 3. asti

  asti Нов член

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  nisto

  pa se gasi i se pali ama i ne najdov i nekoi si kod za reset
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  тогаш однеси го на сервис нека ти го префлешуваат, евентуално ако сам не се нафатиш да го флешнеш :D не би било ништо страшно ако ни кажеш кој е моделот да ти најдеме пинаут ама неможе преку кабел туку така, мораш да имаш некој бокс или rs-232 која ќе биде како емулатор од усб-2ком :D
   
 5. asti

  asti Нов член

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  togas nisto fala vu sekoj slucaj
   
 6. kericov

  kericov Нов член

  Член од:
  28 дек 2008
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Kolku bi kostal ekran za n95 8gb kineska i dali voopsto nekoj ima.Inace ne e skrsen ekranot nisto ednostavno samo nekoi linii se gledaat na sekoj del od ekranot.Naednas taka se pojavi,so moze da e dali nekoj znae?
   
 7. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  стандард си е то на кинеските телефони ако мислиш на линии да шетаат нагоре надолу
   
 8. niki

  niki Член

  Член од:
  30 окт 2008
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  Дечки да ве прашам, дали и кинеските копии од Нокиа моделите имаат симбиан ОС, камера 5MP, видео клипови mpeg4, GPS?
  Дали не може да се препознаат едни од други?
   
 9. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Немаат СИмбиан. Всушност симбианот односно софтверот е најскапото нешто од телефонот. Кошта повеќе него хардверот...
   
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Кинезине немаат ни јава а камоли нешто друго :pos: има и некои појаки ама воглавно се катастрофа
   

Сподели преку: