Проблем Сервис за промена на LCD LG K10?

Дискусија во форумот 'LG' започната од emili.ja, 22 дек 2017.

 1. emili.ja

  emili.ja Нов член

  Член од:
  21 дек 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  LG K10
  Ме интересира дали некој знае каде може да се направи замена на LCD на К10? Од тоа што добив како одговор од одредени сервисни салони оваа замена чини од 3200-4000 мкд.
  Најдов дека делот може да се порача за 1000 мкд, но не знам каде и за колку некој би можел да ја направи замената на новото LCD на телефонот?
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Доколку можете да си го порачате делот да е комплете стакло + тач + екран и рамка, контактирајте ме по пп за монтажа.

  Само екранот, без останативе елементи не верувам дека некој може да го склопи и убаво да изгледа.
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: