Сакате нов мобилен? Прашања и совети тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од dejan.b, 3 јул 2013.

 1. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  85
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Фала за одговорот, тој го земав т.е го земаа ја сеуште го немам :) нема како да ми го испратат поради тоа што не се вадела батеријата...
  Туку ова со болдот, сигурно е баш толку? Оти јас од тоа што пребарував, на секоја страна кај што го имаше објавено мобилниов имаа пишано различни бројки. Кај едни беше 16 internal со 2 gb ram, кај други 32 со 4 гб рам, имаше и такви 32 со 3гб рам, а кај овие од кај што го имаме земено телефонот па беше 16 со 4гб рам.
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.551
  Допаѓања:
  1.036
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S9 coral blue
  Чим има 4гб рам уживај, тоа е побитно. А со микро сд ќе си надополниш колку сакаш т.е не е проблем што е 16-ка.
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pirat_07

  pirat_07 Нов член

  Член од:
  5 ное 2009
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Членови здраво.

  На двоумење сум помеѓу Xiaomi red mi 5 plus и Honor 9 lite.

  Некој со конкретно искуство кој модел да се одбере?
  Дали имаат покажано некои слабости или дефекти?
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Редми плус ама глобал да биде


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 5. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  25
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Каде можам овде у МК да најдам Huawei Honor View 10.
  Се мислам за тој, Asus Zenfone Max Pro (M1), Lenovo K5 Pro или Samsung Galaxy A8 Star.
  Буџет прифатливо до 400 евра, преку сила 500.
  И не ми требаат други телефони, само кажете кој од овие.
  --- Споено дупло мислење, 13 ное 2018 ---
  S9 според мене. Има причини, за кои што ќе ми треба доста да ги објаснувам, па така да Samsung S9.
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: