Сакате нов мобилен? Прашања и совети тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од dejan.b, 3 јул 2013.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.377
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Тотално не се исплати 400-450 евра за 2 години стар ѓубре телефон ко што е 6s+. Не се глупирај. Да е на пола од тоа можеби би требало да размислиш. Али само можеби.
   
  На Скоти и StalkeR им се допаѓа ова.
 2. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Тоа да, не сум у план да мењам телефон како што реков, али ме интересираше чисто информативно колку се движат. :)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 3. didy

  didy Нов член

  Член од:
  2 фев 2014
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Vivax Fly V551
  Здраво,
  На меѓународната ГСМ пребарувам за VIVAX мобилен, ама е непознат сеуште.
  Купен од НЕПТУН за 9000 ден, модел FLY V551 за парите има добри перфоманси, а како ќе се покаже ќе видиме понтаму.
   
 4. Linken

  Linken Нов член

  Член од:
  13 апр 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво планирам да купам redmi note 4x 10200мкд е во анхоч дали вредат телефониве за парите или совет ако може за нешто друго околу таа цена
   
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.730
  Допаѓања:
  1.327
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Член на форумов the_maker тој продава асални red mi со прифатливи цени
   
  На Linken му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.142
  Допаѓања:
  1.618
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Јас колку што знам @the_maker не се занимава повеке со таа дејност,најдобро ке биди да се бара друга алтернатива.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.730
  Допаѓања:
  1.327
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Е тоа не сум знаел


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 8. Linken

  Linken Нов член

  Член од:
  13 апр 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Го купив вчера пријателе фала, на сајтот на хи-сторе го немаше така да го земав од Анхоч

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На Pane-G и goran им се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.730
  Допаѓања:
  1.327
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Кое е подобро Нокиа 5 или ХТЦ У Плеј ? За цена околу 11.000


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.970
  Допаѓања:
  3.910
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  HTC во овој случај е подобро, ова се нови модели би требало да се добри, сакаат да си ја вратат веројатно продажбата со јаки перформанси за пониски цени
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: