Сакам да си купам кинески iPhone

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од --ТИГАР--, 9 мај 2010.

 1. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  преименувајте ја темава

  САКАМ ДА СИ ГО ЗАКАЧАМ СО ЗАЛЕТ :СекС:

  а сега озбилно, не ти препорачувам кинески да земеш поглупо нешто здравје имав исто мислење ко твоето и се заебав, го имав само 1 ден и го заменав за велосипед :D среќа сеа велосипедот е супер
   
 2. aleksandar_bt

  aleksandar_bt Член

  Член од:
  13 дек 2009
  Мислења:
  123
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  Кинески iPhone имам но за среќа не го купиф туку поклон ми го дадоја до сеа се нема расипано освен тачот (сам си го расипав го отвориф да видам како е внатре и се скина лентата што оди на плочка) а такво чудо нигде нема зато стои в фјока ако се најди некој за купвање арно ако не ке бери прашина.
   
 3. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Повели кај нас имаме избор од над 60 модели на touchscreen-ови за кинески модели ;) види ТУКА или ТУКА
   
 4. aleksandar_bt

  aleksandar_bt Член

  Член од:
  13 дек 2009
  Мислења:
  123
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  Или нема или јас не гледам за моето ѓубре
   
 5. kiko mirceski12

  kiko mirceski12 Нов член

  Член од:
  22 окт 2009
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  imav pred 1 godina iphone 3g kineski sekoj kineski tel e so isti softver se samo razlicna kutija/maska gubre prvo sporo raboti tacot ne reagira i sreka so zameniv za edna cigla ipaq a toj ipaq go zameniv za saat telefon i to saat telefon go sitnav 150 evra i kaiv 60 evra na iphoneto inace koj i da kupuva ke se zaebe za koj bilo kinez pozzz poubavo nekoja nokia od 42 nego kineski mobilen
   
 6. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  nikoj:Чао:
   
 7. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  СИ НАШОЛ БУДАЛА и добар ќар си напраил

  for the record уште го имам истиот став кон кинеските нонејм телефони- НЕ
   

Сподели преку: