Сакам да си купам кинески iPhone

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од --ТИГАР--, 9 мај 2010.

 1. --ТИГАР--

  --ТИГАР-- Нов член

  Член од:
  9 мај 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Сакам да купам кинески IPhone од ледиком...
  СЕ консултирав со повеке другари кој што имаат кинески iphone и викаат дека добри биле...
  Па што мислите вие и дали има некоја разликка од кинески модели...??
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ако сакаш најчкарт телефон со никаков квалитет и очајни функции, со недостаток од резервни делови, склапан на ОТП, што нема да ти трае долго итн итн ... купи си
   
 3. --ТИГАР--

  --ТИГАР-- Нов член

  Член од:
  9 мај 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Абе пријател познавам луге кој што имаат веке таков
  и задоволни се многу
  Па си реков да прашам да не има некоја разлика во кинеските мобилни некој кинески комании од различни кинески компании ова она..?
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Добро тогаш купи си и чукај си го од глава после некое време :ГлуП:

  јас ти кажувам добронамерно, али за тие пари нека ти помине мерак не се скапи играчките, разлика во кинеските има а компании кои ги прават веројатно незнаат ни во кина
   
 5. --ТИГАР--

  --ТИГАР-- Нов член

  Член од:
  9 мај 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  епа од кинеските кој ми го препорачуваш???
   
 6. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Тој кинескиот! :СекС:
   
 7. frka

  frka Активен Член

  Член од:
  28 апр 2008
  Мислења:
  245
  Допаѓања:
  26
  Поени од трофеи:
  28
  Не верувам дека било кој од форумов ќе ти препорача БИЛО КОЈ кинески телефон.
  Anyways, мислам дека нема драстична разлика помеѓу било кој од тие модели, иако некој има Wi-fi друг нема, некој има 1.3 камера друг 640x480 итн.
  Ова сеа со споредбиве карикирам бидејќи никогаш не сум користел и најверојатно нема ни да користам/купам, но ако имаш пари за фрлање, пробај си ја среќата.
   
 8. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Статистички гледана анализирано или кој к***ц наречи го еден кинески телефон има просечен век на траење до месец и пол,ако го надмине овај период тогаш сигурно ќе оди до три месеци после ова пиши му крст и одбери си во која фиока ќе го чиваш.
  Па сега ако ти се дава за Chinese shit пари тогаш купи си за тие пари колку што ги продават во лидиком можеш да си купиш добар телефон со сите функции и да си бркаш ќеф.И сега можеш да најдеш iPhone 2g original за околи 8500-9000ден. има по огласи.
  Размисли си ти,остај ги тие што се задоволни со Chinese shit,јас за влечки кинески не би дал пари шо се 120ден. не камо ли за телефон од неколку иљадарки.
  END.
   
  На --ТИГАР-- му/ѝ се допаѓа ова.
 9. мила

  мила Активен Член

  Член од:
  12 апр 2010
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  зашто побогу би сакал кинески телефон:О
  јас имв мини ајфонче зашто ми требаше тогаш со две сим карти зашто имв три броја... кога го земав навистина не знаев дали да се смеам или да плачам кога го видов софтверот... и нели нормално за месец дена цркна... не се ни помачив да го направам стои некаде по фиоки
   
 10. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Подобро земи некоја скапаница Нокиа од 1000 денари, истите функции ќе ти ги врши како и кинескиот ајфон, само поквалитетна ќе е нокиата и повеќе ќе ти трае. Ако мислиш дека на кинескиот ајфон ќе можеш да инсталираш игри и апликации како на оргиналот, си се заебал.
   

Сподели преку: