Сакам да купам компјутер

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Sephiroth, 8 мар 2008.

 1. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Во оваа тема можете да побарувате понуди од GSMMKD тимот за компјутерски конфигурации и делови, како и општи совети за купување и склапање компјутери.
   
 2. Ивана

  Ивана Нов член

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  0
  Дајте некоја добра конфигурација за лап-топ ми треба, дајте право и цена од прилика ако знаете за таа конфигурација.

  Фала однапред.
   
 3. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Asus F5RL

  C2D T2330/1GB DDR2/ATI x1100/160GB hdd/15.4"/wifi/bluetooth/card reader/DVD-RW/гратис ташна и глувче/Линукс

  38400?
   
 4. Vlady

  Vlady Joker

  Член од:
  2 мар 2008
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  Барам лап-топ до 400 евра на ново,само да е 4-че.
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Сакаш Asus EEE?
   
 6. Vlady

  Vlady Joker

  Член од:
  2 мар 2008
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  Pa sakam kazi mi samo koja cena,i sto komponenti ima?
   
 7. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28

  Ме дупиш? Ај пиши "Asus ЕЕЕ" на гугл да видиш за што се работи. Не е обичен лаптоп. А цената ке е нешто помалце од 300 евра, само уште не ми стигнале.
   
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Бегај бе подобро мобилен ќе си земам за тие пари:pos:
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  дај кажете што е ова баш глеав реклама у весник за тоа лап-топче ли е што е?
  знаете конфигурација се исплати не се исплати арен е не е
  изглеа со мали димензии е ???

  ај па се читаме
  поздрав
   
 10. Tyler

  Tyler Активен Член

  Член од:
  17 мар 2008
  Мислења:
  317
  Допаѓања:
  130
  Поени од трофеи:
  43
  Ај земи го,па н95 има поголем екран од тоа срање на Асус...
  Тоа ти е детски лап топ,со 3 гига диск,и 64 мб рам.На графичка не се надевајте :)
   

Сподели преку: