Руси си ја хакнале својата кола, за да можат да ја управуваат со iPad

Дискусија во форумот 'Македонија и свет' започната од NeNo-94, 12 мар 2013.

 1. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.041
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  Група Руси одлучиле од својата кола Opel Vectra да ја претворат во кола на James Bond како што можеше да се управува преку телефон во делот Tomorrow Never Dies .. Според Jalopink Русите морале да ги заменат кочниците и воланот. Колата може да се управува со апликација инсталирана на iPad 3, но исто така имало и штелување на педалите.. Главната цел на оваа група Руси била да колата биде управувана преку интернет, но поради ниските температури во Русија.. Тие ќе чекале да се затопли за да прејдат на овој чекор.

   
  На Tripal, TaleNT и StalkeR им се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Во останати вести - корејци го хакирале тостерот да го контролираат преку Ноте 8.
   
  На NeNo-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.041
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  :pos:.. Не биди толку злобен :)
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: