Роот, CWM - Blade III Pro

Дискусија во форумот 'Останати брендови' започната од Andrej732, 1 авг 2013.

 1. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Изгаси го пинот на сим картицата и види дали ќе бара пак пук.
  Ако бара тогаш носи го таму кај што ти го декодирале или евентуално флешни го Босанскиот фирмвер и пробај со тој фирмвер.
   
 2. iDekich

  iDekich Нов член

  Член од:
  28 мар 2013
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ne e do karticata druze frka e so mrezata izlgeda... deka toa pin i puk se odnesuva na dekodiranje na telefonot za da chita kartici i sea ednash, dvapati go promashiv i go izvadi pukov... vrska neam shto treba da praam :S
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Network Unlock Code се вика кодот за декодирање.

  Јави се кај тој што ти го декодирал и кажи му да ти го даде кодот за декодирање.

  Мада телефонот се блокира ако го утнеш кодот 3 или 10 пати.

  Можда ќе треба нов бетворк анлок код ...може ќе треба пак да си платиш.

  Некои телефони после рефлешување фирмвер бараат пак да се внесе кодот за декодирање за да работи на сите мрежи.

  Ако имаш ПУК од сим картицата внеси го тој код
  ,ако го немаш јави се во оператор и барај да ти кажат ПУК код за твојата сим картица па внеси го.

  ако и ова не уапева носи го на сервис.

  Sent from my Note 3 using Tapatalk
   
  На iDekich му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SoWhAt249

  SoWhAt249 Активен Член

  Член од:
  21 окт 2013
  Мислења:
  107
  Допаѓања:
  32
  Поени од трофеи:
  28
  Флаширај го фабричкиот фирмвер:!!!:
   
 5. mobfors

  mobfors Член

  Член од:
  3 авг 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  8
  за сите што не сакаат да се помачат со рутирањето или не се сигурни што треба да прават еве еден супер лесен метод кој го прави рутирањето за 30тина секунди (пробано на WIN XP SP3 32bit што значи не би требало да има проблем за поновите оперативни).
  Потребните работи симнете ги од овај сајт,

  http://hexamob.com/how-to-root/android-rooting-method-root-genius/

  Тука има објаснување за инсталирање на андроид драјвери на РС ама најдобро е тоа да го направи мобилниот така што во conncet to pc изберете опција install drivers па тие ке ги инсталира мобилниот на вашиот РС. После изберете connect to PC software од листата на connect to PC.

  Следете ги упатсвата од страната за даунлоуд на root genius, а предходно видетего и ова видео за подобро објаснување.  полесен начин нема.
  Root genius има опции за флеш, за избор на ром, ама не сум ги пробал па можите да експериментирате и со тие реботи.
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Бато, мене ме заборави.
   
 7. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397
 8. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: