Роот за ЗТЕ Бладе 3 ПРО

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Andrej732, 17 мај 2013.

 1. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  Здраво дечки денеска го зедов телефонот и побарав низ интернет но не можам да најдам роот за овај телефон, па ако знај некој да ми каже ? :)
  Фала однапред
   
 2. Tuce

  Tuce Од се по ништо.

  Член од:
  20 ное 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  iPhone 4
  РОМ/Верзија:
  7.1.2
  Тешко е да се најде за него сепак е нов ...
   
 3. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Па ги има на гугл еден куп да не ти давам линкови сега, пиши How to root Zte Blade 3 ке ти даде полно...
   
 4. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  Дечко изгледа се збуна, за ЗТЕ БЛАДЕ 3 ПРО зборувам не за обичниот ЗТЕ БЛАДЕ 3
   
 5. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Јас да сум на твое место би пробал со постапките за ЗТЕ Бладе 3 ...
   
 6. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
 7. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Google translate?

  Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2
   
  На zmejce и MacedonianBoy им се допаѓа ова.
 8. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  пробав така, ама линкот на програмчето не работи сега :///


  дечки шо телефон е овај од т-мобиле зте бладе 3 про, бидејки правилниот зте бладе 3 про е модел v889f и користи софтвер андроид 4.0.4 а овај е 4.1.2
   
 9. zmejce

  zmejce Активен Член

  Член од:
  10 мар 2009
  Мислења:
  321
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  28
  На vonuzu му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Македонец

  Македонец Активен Член

  Член од:
  11 јун 2008
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  28
  Малце да ја вратам темава.....има ли некој прочитано негде,дали и до каде е изнаоѓањето на роот за телефонов?
   

Сподели преку: