Роденденска vip ебанка

Дискусија во форумот 'Македонија и свет' започната од salt, 28 окт 2013.

 1. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  Сеа проверувајќи сметка на вип видов дека со тоа роденденската наградна игра ни ебаја мајката у ствари секој ден од 1 октомври наваму праќал пораки или НЕ они си наплатуваат 35 денари на ден.
  Она на почеток им беше јака фора првите 3 дена не се наплаќа ама после 35 денари на ден за учество а пораките 0 денари и тоа секој ден додека не испратиш Стоп
  Ова е легален грабеж односно секс у здрав разум.
  Ако има некој друг да каже нешто слободно нека чкртнете некој збор. Дали може некој приговор или до АЕК да се нсплаќаат денови на кој се праќало пораки а не сите денови.
  Па и ја овца изиграв неколку дена на мутавите прашања

  Sent from my SGS ||| mini using Tapatalk 2
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Сите што ги знам се зезнаа со награднава игра.
  Финтата е што наградната игра ја нуди друга компанија преку Вип, така да џабе се приговори во АЕК кон Вип.
  Треба приговорот да се прати на име на Фирмата што ја организира наградната игра.
  Мислам дека го има името на фирмата на сајтот на Вип.

  Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
   
 3. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Веќе беше дискутирано околу ова. Си пишува убаво во правилникот на играта на веб страната на вип. Не можеш да се буниш во АЕК.

  Едит
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Кај мене на работа на тројца им беше активирано, а ко демек немале пратено смс за активација.
  Стварно не ми е јасна финтава.
  Затоа никогаш не би користел Вип искрено.
  Кај сите оператори има "финти" али Вип а и Оне понекогаш знаат ептен "ниски удари" да пратат , коа сме глуп народ, ако ни е :(

  Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
   
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Според некои општи правила, јас колку што знам, секогаш кога некој повелекува пари од тебе, МОРА да те извести за тоа... Значи мене ми стигаат пораки од Vip и никаде во пораките не пишува дека било како повлекуваат пари од мене. 35 денари не се воопшто малку.

  Исто така никаде не пишува во пораките дека има можност да пратиш повратна порака СТОП. Значи премногу скриени информации има во наградната, не се ситни букви, туку воопшто не постојат информациите. Мора да постои начин да се реши работава, незнам многу за закони и глупости, ама според мене ова е чисто прекршување...
  --- надополнето: Oct 28, 2013 9:00 PM ---
  2013-10-28 21.58.39.png

  Еве како изгледа пораката... За тие што не се на Вип..
   
 6. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.126
  Допаѓања:
  524
  Поени од трофеи:
  113
  Џабе приговори. Не ги признаваат :)
  Ја раскинувам договор.
  Крфта нивна....
   
 7. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  скриени работи да има, али ако расчепкаш убаво ќе прочиташ дека пишува некаде за тие 35 денари на ден. Мене ми стигна порака, активирав, али во истиот момент се заинтересирав и појдов на сајтот од вип си прочитав убаво и деактивирав одма.
   
 8. Bozo

  Bozo Seduce and destroy

  Член од:
  20 дек 2009
  Мислења:
  512
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  Да им ебам мајката дури сеа дознавам:mad:
   
 9. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Џабе е и АЕК и приговори и се, иста ваква пиздарија имаше и од т-мобиле, операторите се секогаш заштитени и АЕК е чисто само формална институција измислена од нашата паметна влада за да им мачка очи на луѓето демек ке им помогне, а на вип им е гајле дали ке им отидат 10 корисници кога ке имаат 100 нови или па истото е и со другите оператори, затоа само при паид број и телефон во кеш и без договор и никогаш нема да се заебеш.


  Sent from my iPad using Tapatalk HD
   
  На krale и Gajche им се допаѓа ова.
 10. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ама ти си активирал. Јас не сум активирал, ја само ја гледам пораката и викам несакам да играм, чао. Значи пишува ако сакаш да учествуваш, прати DA. Јас не сум пратил да... :)

  Што знам, да имаше правда, ќе беше во наша корист... Вака џабе.. :)
   

Сподели преку: