Регистрирање на PAYPAL со НОВИ КАРТИЧКИ - 2013/2014 !!!!

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од Alexandermk, 14 јан 2012.

 1. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.100
  Допаѓања:
  1.022
  Поени од трофеи:
  208
  Регистрирајте се со Словенија, Бугарија или Хрватска

  Логирајте се на пејпал, одете на My Account -> Withdraw
  и тука кликнете Withdraw funds to your card
  Па одете на Add Card и внесете ги податоците што се бараат од вас (внесете го бројчето на картичката со како што е покажано на примерот, со празно место после 4 бројки). Стиснете Add Card.
  Сега одете на My Account и десно кај Notifications треба да има нешто во стилот на Confirm credit/debit card и кликнете на тоа
  *За следниов чекор треба да имате барем 1.5 евра на картичката
  Тука ќе има нешто Confirm или Continue стиснете на тоа. Следно ќе имате нешто вакво

  [​IMG]
  Превземено од Кајгана :)

  РАБОТИ СО СИТЕ КРЕДИТНИ КАРТИЧКИ ОД МАКЕДОНИЈА !!(
  Стопанска,Охридска,Тутунска,уни Банка,ТТК,Халк..) :beer:

  Ајде форумџиии навалете на ИБЕЈ :НеареН:

  Еве доказ дека работи :) Денес е верифицирана картичката !
  [​IMG]
   
  На vladymk, Filip, kirev и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јако, а со месеци срце ме стегаше затоа што картичкава ми изминува за некоја недела :)
   
 3. dejan.z

  dejan.z Член

  Член од:
  21 фев 2010
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  А со дебитна картичка може ли да се регистрирам имам VISA ELEKTRON од УНИ Банка ама е дебитна
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Било каква картичка која и е овозможено од банката електронски начин за наплата.
   
 5. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Сега правам, и ќе пишам :)
   
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Користете ја Словенија - има најмалку ограничувања на Пејпал.
   
  На unalana и ilche11 им се допаѓа ова.
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Средено :) Со Виза електрон на тутунска. Мислам преку хрватска се регистриав. Сега има некој што може да ми помогне како да пристапам до мојата сметка онлине? Ми треба за да го најдам тој код
   
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  https://www.nlbklik.com.mk/
   
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Ќе пробам покасно. Дава 404ерор сајтот кога кликам креирај повторно
  --- надополнето: Jan 14, 2012 5:13 PM ---
  Го средив и ова со картицата. Сеуште не е процесирано тоа со пејпел, но ќе пишам што сум направил кога ќе стигне кодот
   
  На vladymk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.361
  Допаѓања:
  218
  Поени од трофеи:
  63
  Да сте ми живи и здрави да ви дај госпот век и пол
   
  На vladymk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: