Проценка на вашиот мобилен телефон, тука! (прочитај го првиот пост пред да постираш!)

Дискусија во форумот 'Мали огласи' започната од Jane, 5 ное 2008.

 1. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  281
  Поени од трофеи:
  63
  Без разлика, и заклучен за максимално зачуван нереална проценка е 250€. Целосно исправен 250€, делумно исправен (без тач-ид) 300€ ти ги продаваат. Сигурен сум дека како што е за 280€ ќе го продаде во рок од една недела.
   
 2. Ilovecellphones

  Ilovecellphones Член

  Член од:
  11 фев 2014
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  41
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Iphone 6
  РОМ/Верзија:
  Ios 8.4.1
  Работи со вип картичка денес проверив
   
 3. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.617
  Допаѓања:
  1.860
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Не е телефон, се работи за од големите јаболка.

  Колку одат ipad 2, 3 32GB. Не се баш најдобро зачувани, со некои гребаници од задната маска.
   
 4. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Јас iPad 2 од 32 гига од колега го купив за 100 еур (толку го планираше и на пазар3 да го даде), одлично зачуван, со единствени маани на страничниот дел од магнетот од футролата шо ја откачувал и закачувал имаше мали гребаници.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Колку би можел да добијам за LG G4?
  Телефонот механички е доста зачуван, користен година и пол, има оригинални слушалки, полнач и кутија.
  Со телефонот би оделе и две маски од кои едната е Quick Circle маска.
  Телефонот не е веќе под гаранција поради промена на матичната плоча пред повеќе од пола година во овластен сервис.

  Фала.
   
 6. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.293
  Допаѓања:
  730
  Поени од трофеи:
  113
  Штом е сервисиран во овластен сервис (во гарантен рок?) не треба да му е продолжена гаранцијата? Матична плоча не е конектор за полнење па да не се продолжи гаранцијата...
   
 7. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Мобико дадоа гаранција од само три месеци по сервисот.
   
 8. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.293
  Допаѓања:
  730
  Поени од трофеи:
  113
 9. .::.[Bojan].::.

  .::.[Bojan].::. Член

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  8
  Колку би можел да му извадам на LG G4 со фул опрема, купен пред неполна година, гаранцијата му важи уште месец ипол, со фолија од првиот ден, максимално зачуван, без никакви проблеми во користењето ?
   
 10. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Редми Ноте 2 2/16 гб цена?

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   

Сподели преку: