Промени на форумот

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 3 окт 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Сеа ќе го линчуваат Бамбуле. РИП Бамбуле :(
   
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  ^фатен е под око, ќе седнам на пивце со Бошко да го дискутираме Бамбуле. :)
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Стално јас казнет до цаки. ц...ц...ц...
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Цаки те казнил да седиш до ceetour. ;)
   
  На Cakii, Bumblebee и krale им се допаѓа ова.
 5. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Зошто бе така, што лошо си видел од мене ? ^_^
   
  На Bumblebee и krale им се допаѓа ова.
 6. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Зборевме дека копчето „Пријави“ треба да се користи почесто за постови/ мислења кои мислите дека се навредливи или провокативни/ или во истите има содржина која не е согласна со правилата на форумот. Секој што мисли дека има пост што не е соодветен, нека пријави за да го разгледа тоа администрација.
   
  Dzepar, Bumblebee, dino_bt и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Ако може појаснување кај исчезна @STEALTH
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  При добиени казнени поени, се побрка нешто системот и остана баниран иако му истекоа поените уште некни. Ќе го одбанираме рачно кога ќе биде @Bumblebee послободен, само у моментот гледаме кај е грешката на системот...
   
  На krale, Bumblebee и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Одбаниран е
   
 10. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ако може појаснување каде е @Cakii ?
  #хехенце
   
  На dino_bt, Noc 32 и Bumblebee им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: