Промени на форумот

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 3 окт 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Чисто информативно, ако некој така у животот не користи вибер? :)
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Ќе почне :kamshik:
   
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Moже да биде модератор на фемина хаха....
   
  ivan88, zokimk, BokUre и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ok, ok... Златен гејсбук месенџер, они Вибер...
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Ајде ајде инсталирај и пушти бројче по пп :)

  Инаку исто така доколку некој има желба да биде модератор, а не сме го спомнале, слободно нека се пријави :)
   
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Освен пратење пријави и дискусии/караници, што обрски има модератор?
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Од досегашното 5минутно искуство...
  ...да инсталира вибер.
   
  На Dzepar, StalkeR, Ilija и уште 6 други им се допаѓа ова.
 8. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  -Да едитира/префрла/брише мислења
  -Да санкционира по потреба
  -Да гледа оф-топик колку да се дозволи
  -Да гледа дали се отвораат теми на точни места
  -Да гледа дали се почитуваат правилата за огласи
  -Да отвора нови дискусии
  -Да отвора нови теми
  -Да инсталира вибер меѓу другото :)

  итн итн.. :)
   
  На Bumblebee, Noc 32 и BokUre им се допаѓа ова.
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  вибер е пресуден за да бидеш модератор хехе


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Noc 32, zokimk и krale им се допаѓа ова.
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Ќе се каже ли јавно и колкави се платите на модераторите и супер модераторите?

  Јас мислам нашите модератори заслужуваат да зимаат барем и дупло од оваа плата сега што ја зимаат, а лично ќе побарам и тродупло да зимаат.
   
  На Bumblebee, OLI-HAUG, MacedonianBoy и уште 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: