Промени на форумот

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 3 окт 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Се зачленив во форумов поради интересни туторијали и рецензии пред да купам некои смартфони еве на пример кога си купив Нокиа Е75 и барам чаре како да вметнам пиратски апликации и ете во пресрет Торте ,Јане и други и ми кажува финта дека во Нокиа датумот,месецот и годината да го вратам назад сигурно ќе им текнува некои постари форумџии на што мислам,па потоа си купив ХТЦ Дезајр ХД и ете напомош Атом-ант и ГоРРан како постира туторијали за РОМ-ви и Гајче за решавање проблеми и се така натака. Во тоа е суштината и поголема причина да се привлекува нови членови зашто сега е ерата на безжична технологија и секој си има свој смартфони без разлика кое е класа и повеќето не можат да си дозволат хај-енд уреди и добро ќе му дојде Кастом Ромови за ниските класи се разбира со напомена ,, не е тестирано од мене,, или слично. А сега само отепање време за ништо.
   
  zokimk, ivan88, Ilija и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Atom_ant кај е експертот за хтц, :)

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Е тоа се прашувам каде е? Тоа до Бокуре да го прашаш :D
   
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Јане го видов пред недела дена, другиве незнам :)

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Исто и јас, се зачленив за туторијалите, се сеќавам на АлекЦацко кој доста ми помогна околу ЗТЕ Кис Лите-от што имав тогаш.
  Ама мислам, кога се зачленив имаше повеќе „нубови“ ама сега останаа само „експертите“ и мал дел (а можда и единствен сум) од оние кои сакаат да експерминтираат со своите уреди а немаат големо познавање, мада за тоа и е форумот, да научиме нешто покрај дускусииве, нели?
   
  На ivan88 и Pane-G им се допаѓа ова.
 6. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ја коа се зачленив прашував: „Како мозе да изрежам бутабилен њиндоњс џп и да го наместам да бутира“... хахаха

  Колку беше тоа интересно, али друго време беше тоа. :)
   
  На Noc 32, kic10 и Pane-G им се допаѓа ова.
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  млади сте вие, јас кога се зачленив прашував за гармин како да инсталирам на Нокиа н95 знам симбиан беше битно :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  filipkir, ivan88, goran и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ехеее и ја на н95 ставав гармин и седев надвор ко будала пола саат да фатам гпс сигнал.. :)
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Предлог до членови, пред било кој да напише пост, на кратко само нека размисли 3 работи, дали ќе навреди некого, дали има врска со темата и дали ќе испровоцира.
  Предлог до администратори/модератори, да си се држат до правилата на форумот за бришење, банирање, да се стави уште некој за модератор (кој има воља и време стварно) и да се средат подфорумите кога се има време.
  И нормално со добри и корисни дискусии, теми, решенија полека ќе си се оправи форумот.
  Мислам дека има и доста нови членови кои би се приклучиле, ама кога ќе се погледне "рат" иос вс андроид, а други теми празни непипнати со години...ќе си помисли што бара на форумот.
   
  На Ilija, OLI-HAUG, boro1 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  863
  Допаѓања:
  755
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  Еве пофалба до модераторите, одма реагираат, мислам дека е psyside, али не е битно, одма се трга личен напад и провокација, и дајте стварно, сите да го почитуваат постов над мојот. Полека полека :)
   
  filipkir, Dzepar, Noc 32 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: