Промени на форумот

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 3 окт 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. RagingDemon

RagingDemon 20h SOT

Член од:
    26 јун 2011
    Мислења:
    4.050
    Допаѓања:
    4.316
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Nexus Master Race
    РОМ/Верзија:
    OP5, Android Pie
    Иако не изгледа така тоа би било најдобро решение, едните во еден подфорум, другите во друг.
    Што и да се пише џабе е. Провоцирам, ХАХА. Сарказмот го уништувал форумот, а глупите постови што везе немаат како извади круши од портокали, пагани зонда, класик епл, гугл требало прво да извади 7.0 за неизвадените пиксели, зошто не извадил гугл прво 7.0... го подобруваат форумот. Сарказмот е последица на таквите постови.
    Толку од мене на темава, одам да провоцирам.

2. Ace

Ace Администратop

Член од:
    27 дек 2008
    Мислења:
    530
    Допаѓања:
    599
    Поени од трофеи:
    93
    Телефон:
    iPhone 6s
    Да пораснете малку, тоа е решението.

На Ilija и RagingDemon им се допаѓа ова.
  3. Noc 32

Noc 32 Супер Модератор

Член од:
    13 сеп 2009
    Мислења:
    1.543
    Допаѓања:
    1.390
    Поени од трофеи:
    178
    Никој не рече дека форумов треба да стане база на податоци без сарказам. Реков дека доброто на форумот треба да се стави пред саркастичните постови. Ако немаш нешто паметно да придонесеш на темата во која постираш, нема потреба да се праиш Captain Obvious и да дотураш масло во огнот.

4. psyside

psyside GSM master

Член од:
    28 окт 2014
    Мислења:
    3.311
    Допаѓања:
    4.605
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    S7 Edge
    За провокации џабе се збори, на iPhоne темата дали има 100-на поста од андроидџии, додека во темата за S7 има над 5.000 од iPhone-џии, така да тој аргумент не е аргумент, да не збориме за технички нелогичните проливи кои се постираат како факти, а уште па и се користат како контра аргумент, поголема провокација од технички празен пост, на технички теми нема, и нема да има.

Тролањето не е толку голем проблем, сакразмот исто така не е проблемот, проблемот се токму постовите кои ги напишав горе, ако сега некој ми каже дека новото Ламбо иде 350, и ми покаже линк кој го потврдува тоа, а јас од друга страна тоа неможам да го разберам и наместо да се согласам отидам контра, ете кај е проблемот, сарказам, тролање и се поврзано со нив се дел од сите форуми, и се повеќе зезање ако на ова се додаде континуираната толеранција на лично обраќање и навреди нема повеќе зошто да се дискутира.

Најтрагично и најсмешно е што после цели 2 години, не приметивте, дека нашите постови на латиница, и скратеници се ОДГОВОР на вашите постови на латаница, т.е. дека со тоа сакаме да ви покажеме како изгледа кога пишувате пролив на латиница, кој воедно и не е литературен, значи форумски бон тон, 0! ма не нула - 100.

Мене ми е јансо дека и јас/ние не сме цвеќе за мирисање, ама јас не памтам кога некој од андроид корисниците го навредил на некого директно, или го понижувал, или му се обраќал на лично ниво.

Друга работа која е проблем, се спиновите, и вадењето на постовите од контекст, па така се зима одредна информација, се пласира како сосема друга, и се користи за полнење на егото, као ете ние сме у право - тој и тој згреши итн.

На Bumblebee и RagingDemon им се допаѓа ова.
  5. BokUre

BokUre GSM master

Член од:
    18 јан 2009
    Мислења:
    11.750
    Допаѓања:
    6.010
    Поени од трофеи:
    358
    псај извини вака ама ако збориме за его и ти спѓаш во таа категорија. поготово кога се збори за ајфон и проблем ко демек е тогаш ќе биде што ќе биде.
    ти си во право тие џабе го имаат уредот така си видел ти и крај тоа е последно. помал си од мене верувам ама тоа не ти чини, јас сум инат Да и сакам правдина и затоа ја терав ама повеќе ќе бришам.
    еве до петокќњ земам едге пишими во темата за с7 едге како да го подедам да имам супер флуиден моб

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. psyside

psyside GSM master

Член од:
    28 окт 2014
    Мислења:
    3.311
    Допаѓања:
    4.605
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    S7 Edge
    Комедии. Прво ТИ ЛИЧНО и сите на темите за iPhone викате дека мора да го користиш телефонот за да знаеш, и дека КОЈ ШТО КАЖАЛ (како викавте братучед му или брат му кажал - хахаха) и видеата не се важат. Иако знам дека тоа е ТЕЖОК булшит, затоа што за разлика од вас ЈАС ЗНАМ каде да најдам релевaнтно инфо, сепак се одлучив да ве послушам и да пробам лично.

Откако пробав 4 РАЗНИ iPhone-и, и на сите до еден имаше лагови (не до иста мера) дојдов и го пренесов СВОЕТО ИСКУСТВО.
    За жал, наеднаш нагло и самото искуство, исто како и самите видеа претходно станаа неточни, па така искочи дека лажам и повторно моето мислење стана предмет на иронија, сакразам, навреди, се спомнуваше Samsung дека бил бетер, се спомнуваа комплекси, бев бркан од темата - и што уште не, воедно во истиот период беа избришани сите мислења во кои објаснив детално што искусив, и во кои ЈАСНО ставив на знаење дека НЕ ја исклучувам можноста уредите да не биле примерно апдејтувани - и тоа лично од тебе, за сега пак да ми кажеш дека сум инат, А ТИ САМ ми кажа дека додека не користиш и сам не се увериш не веруваш?

Па добро дали имате малце тронка срам, или самопочит? а исто така ЗОШТО мора одма со Samsung да се споредува? мене не ме боли уво дали Samsung повеќе лагира! нели го разбирате тоа? ЈАСНО МИ Е дека iPhone-те (6с/7) се генерално по флуидни, и побрзи во стартување на апликации, но проблемот е што не се толку по флуидни како што вие мислите а тоа е така заради тоа што голем дел од вас не ги ни приметуваат лаговите, затоа што сте навикнати или пак сте НЕ осетливи на нив, А НЕ Е ДЕКА НЕМА ЛАГОВИ, индивидуално е колку е човек осетлив на овие работи, се надевам дека сега е јасно.

Последна промена: 4 окт 2016
    На RagingDemon и Bumblebee им се допаѓа ова.
  7. DigitalDreamer

DigitalDreamer GSM master

Член од:
    20 фев 2009
    Мислења:
    2.824
    Допаѓања:
    2.354
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Xperia X
    РОМ/Верзија:
    7.0
    Има доста постови за кои шо се мачам да ги прочитам и да им ги сфатам од одредени членови, ама за нив, сеуште се мачам од шо знам дека може да има некоја информација + шо не сум ја знаел. Неколку се на форумот, ама искрено за нив и латиницата не ми пречи. Ми пречат мислењата шо покрај тоа шо немаат суштина додатно се и на нешто латиница.
    Моменталново мое мислење, на пример, е срање, не е корисно, ама не верувам дека ќе им пречи толку колку што пречат тие другите.

Ова „latinica hehe“ синдромот е чист твитерџиски (клуб на осамени срца) и според мене еднакво глупав на репликите од стилот: „Абе шо користиш такво ѓубре, земи си Ајфон/Самсунг“.
    Шо сакам ќе користам и колку сакам ќе го платам, од шо не го плаќам само хардверот, туку севкупното искуство.

И без да ја користам „игнорирај“ опцијата на форумот, одредени ликови по автоматизам некако ги скокам.

На Dzepar, ivan88 и Noc 32 им се допаѓа ова.
  8. Ilija

Ilija GSM master

Член од:
    24 мар 2010
    Мислења:
    1.978
    Допаѓања:
    1.580
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Samsung S7 Edge
    Нема теорија да се оправи, не се мачете за џабе.
    Ниту една тема не е за она за што е отворена, ниту во темата за ајфон се збори за ајфон, ниту во тема за самсунг се збори за самсунг.
    Како мислите да ги оправите овие теми кога има илјадници постови?
    Прво мене што ми смета е латиницата - AmaOniPrviPocnaa NieSAMOVrakame KURSEtrese...
    На што личи ова? и како мислите да го смените, како деца мали ние само враќаме, они почнаа дрн дрн... Како деца мали американци и индијанци си играме па ние на една страна они на друга...
    Кога модератори се делат ти не пишувај за ова ја нема за другото што очекувате за обичните членови.
    И се додека има експерти кои две третини од постовите им се за телефон што го виделе на излог, кај братучед, кај стрина итн не можете да очекувате ниту објективност ниту било каква реална конструктивна дискусија.
    Ниту некој пишува во темите за кастм ромови ниту во темите за џб твикови сидиа итн...
    Кога тие и останатите слични теми ќе се разработат тогаш ќе има некаква помош и квалитетни ставови на луѓе кои тоа го искусиле и сакаат да помогнат. Дури се бамбури за новиот ајфон или за с7 колку да се пише нешто ништо не бива.
    Зошто нема ниту еден каст ром за с7 постирано или за с6 со детален опис како да се инсталира што се промените и придобивките од истиот, што е сменето на подобро...?
    Зошто одамна нема предлози за квалитетни сидиа твикови или било што друго за ајфон постирано?
    П.С. Еден предлог - за секој квалитетен пост или пост кој помага за решавање на конкретен проблем членот да биде награден со бодови кои би ги добивал од модераторите или админот и кои би биле јасно покажани под самиот пост, не дека нешто важи ама пак е некоја сатисфакција за членот.

На zokimk, Pane-G, Noc 32 и уште 3 други им се допаѓа ова.
  9. psyside

psyside GSM master

Член од:
    28 окт 2014
    Мислења:
    3.311
    Допаѓања:
    4.605
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    S7 Edge
    Затоа што кога се постира, ќе дојде бокуре или некој и ќе каже hehe kogaod samsung ke imas rom namesto da gubis garancija, haha smeni rom или нешто слично, сети се на постот на cakii за неговиот S7 Edge, и како се упали аларм кога кажа дека подобро искуство имал со S7-та споредено со iPhone-от, или на hensk, кога постираше скринови од кастом ромови и батериски живот, ама ne, nebilo stok toa nese vazi.

На RagingDemon и Ilija им се допаѓа ова.
  10. krale

krale GSM master

Член од:
    6 мар 2011
    Мислења:
    15.059
    Допаѓања:
    9.142
    Поени од трофеи:
    358
    Какви бодови, нека даваат по едно кебапче кај Буцо па да видиш како ќе се смени форумовв....

На zokimk, Pane-G, ivan88 и уште 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: