Промени на форумот

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 3 окт 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Јас сум против да се банираат членови за глупостите што ги пишуваат. Поголема казна за нив е што се како дворски шутови на форумот.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Како теткици сте, аман !

  На јусер995 постовите му се тенденциозни секогаш, ако продолжи така ќе добие и бан целосен не само на одредена тема.

  Значи и секој кој ќе продолжи од сега па натака со глупи натегања, кој колку резолуција имал, зашто имал 1 гига рам, коштал 1000 долара и остало, ќе станел индиски...
  Тоа се глупости пар екселанс.

  Дајте нешто споделете корисно за целиот форум,туторијали нешто, корисни апликации,твикови,акесесорис нешто...и остали корисни и интересни теми.

  Доста со тие бош муабети и глупи натегања... Ова е најдобро..не,не моево е најдобро,има 4к резолуција и 14 гига рам...
  Твојот е индиски со 2 гига и хд резолуција.... АМАН ЕЈЈ....


  Кој што сака нека си користи, не е ваш проблем на крај краева...

  Секој со свои потреби и задоволства...

  И ајт више крај на темава...
   
  Последна промена: 7 фев 2017
  На the_maker, ivan88, Mechanix и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Супер си е форумов само најважно Бон-тон и со тоа нема да се претерува околу банирање ,а ако нема Бон-тон да му се даде опомена и ако се претера тогаш да се банира.
  Освен тоа добро би ни дошол по некои дворски шутови со Бон-тон ионака нема голема активност да споделат интересни трикови и твикови и РОМ-ви и се друго


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 4. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113

  Секако дека не ги прекршувам правилата. Скоро никогаш. Еднаш постирав официјална вест дека продажбата на аплафонот во кина е преполовена и еден фан се изнервира и пиша дека таква вест не требало да се постира на темата аплафон генерална дискусија. На секоја вест за аплафон добивам 2-3 пораки со навреди, на кои никогаш не сум реагирал, па мене тоа ми е смешно, тамам работа да се карам со аплафон јусерите, но вчера во 1 минута пријавив дузина навреди колку да му покажам на Нок32 дека не си ја врши работата и навредите насочени кон мене никогаш не ги санкционирал, а мене ме санкционира без никаква причина и прекршено правило. Да, јас ги нервирам апла јузерите, и тоа ме радува, но не вреѓам и не ги прекршувам правилата. Милион пати како контра одговор добив надвор од темата одговор како: да лумиа 640 е подобар.. и никогаш таквите одговори не беа избришани.
  И секако, моите тенденциозни постови се тука за доброто на форумот, за да не умреме од досада заради членови како Stealth кои пишуваат еден на ден пост од типот колку му е стабилен новиот иос со џб и колку држи батерија. Ќе му направеше услуга на форумот ако си заминеше.

  Како знак на протест само минимално ќе учествувам на форумов следниве 6 месеци и ќе постирам постови каде ќе ве информирам секој ден колки ми држи батерија.
   
  На the_maker и dino_bt им се допаѓа ова.
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ќе си седам на страна од дискусииве. Сфаќам дека улогата на модераторите е да се воспостави контрола, ама ако било кој (тотално било кој) нема општа култура и не знае како да се изразува, нема логика ние да го учиме на тоа.

  Конкретно за јузер, искрено, мене ми е сеедно дали е или не е баниран од Епл форумот, зашто таму ретко влегувам да читам и ако не сум тагнат или не е пријавен некој пост, нема што да влегувам. Како што гледам во пријавите (и ради некои тагови таму), искрено јас не би го банирал целосно од подфорумот, ама при дискусијата што ја направивме у тоа вибер/администрацискиот дел, се заклучи дека би било полесно да се банира еден член од тема отколку да средуваме мислења од што премногу се натратени дека нивната компанија каде што се CEO им е нападната.
   
  На dino_bt и 995user им се допаѓа ова.
 6. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Пишав јас еднаш пред 2,3 години дека форумов не е тоа што беше. Порано можеби немаше толку дискусија, али барем имаше шернување на добар софтвер и некој одличен туторијал.Дивис, 120 ка, Јане и не памтам кои беа други, постираа добри работи. Сега се е отидено у ку**ц.
  Дај фанете пафнете нешто и искулирајте.
   
  На Gajche, the_maker, христијан и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Нека пафнат, само печурки да не лапнат :)
  За жал македонскиот менталитет нема да се смени за да имаме профи форуми. Како што се и корисниците, така се и модераторите. Едниве ќе си се правдаат како нивниот е најголем, а другиве нема да ги бришат постовите.
  И да, мојот е најјачи :D
   
  На dino_bt, StalkeR, Gajche и уште 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: