Промени на форумот

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 3 окт 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. krale

krale GSM master

Член од:
    6 мар 2011
    Мислења:
    15.080
    Допаѓања:
    9.151
    Поени од трофеи:
    358
    Јас сум против да се банираат членови за глупостите што ги пишуваат. Поголема казна за нив е што се како дворски шутови на форумот.

На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bumblebee

Bumblebee Администратор®

Член од:
    3 јан 2012
    Мислења:
    7.222
    Допаѓања:
    6.412
    Поени од трофеи:
    258
    Телефон:
    iPhone 6s
    Како теткици сте, аман !

На јусер995 постовите му се тенденциозни секогаш, ако продолжи така ќе добие и бан целосен не само на одредена тема.

Значи и секој кој ќе продолжи од сега па натака со глупи натегања, кој колку резолуција имал, зашто имал 1 гига рам, коштал 1000 долара и остало, ќе станел индиски...
    Тоа се глупости пар екселанс.

Дајте нешто споделете корисно за целиот форум,туторијали нешто, корисни апликации,твикови,акесесорис нешто...и остали корисни и интересни теми.

Доста со тие бош муабети и глупи натегања... Ова е најдобро..не,не моево е најдобро,има 4к резолуција и 14 гига рам...
    Твојот е индиски со 2 гига и хд резолуција.... АМАН ЕЈЈ....

Кој што сака нека си користи, не е ваш проблем на крај краева...

Секој со свои потреби и задоволства...

И ајт више крај на темава...

Последна промена: 7 фев 2017
    На the_maker, ivan88, Mechanix и уште 9 други им се допаѓа ова.
  3. Pane-G

Pane-G GSM master

Член од:
    23 јул 2009
    Мислења:
    3.642
    Допаѓања:
    1.298
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    iPhone 5s
    Супер си е форумов само најважно Бон-тон и со тоа нема да се претерува околу банирање ,а ако нема Бон-тон да му се даде опомена и ако се претера тогаш да се банира.
    Освен тоа добро би ни дошол по некои дворски шутови со Бон-тон ионака нема голема активност да споделат интересни трикови и твикови и РОМ-ви и се друго

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

4. 995user

995user Познат Член

Член од:
    23 ное 2013
    Мислења:
    1.246
    Допаѓања:
    717
    Поени од трофеи:
    113

Секако дека не ги прекршувам правилата. Скоро никогаш. Еднаш постирав официјална вест дека продажбата на аплафонот во кина е преполовена и еден фан се изнервира и пиша дека таква вест не требало да се постира на темата аплафон генерална дискусија. На секоја вест за аплафон добивам 2-3 пораки со навреди, на кои никогаш не сум реагирал, па мене тоа ми е смешно, тамам работа да се карам со аплафон јусерите, но вчера во 1 минута пријавив дузина навреди колку да му покажам на Нок32 дека не си ја врши работата и навредите насочени кон мене никогаш не ги санкционирал, а мене ме санкционира без никаква причина и прекршено правило. Да, јас ги нервирам апла јузерите, и тоа ме радува, но не вреѓам и не ги прекршувам правилата. Милион пати како контра одговор добив надвор од темата одговор како: да лумиа 640 е подобар.. и никогаш таквите одговори не беа избришани.
    И секако, моите тенденциозни постови се тука за доброто на форумот, за да не умреме од досада заради членови како Stealth кои пишуваат еден на ден пост од типот колку му е стабилен новиот иос со џб и колку држи батерија. Ќе му направеше услуга на форумот ако си заминеше.

Како знак на протест само минимално ќе учествувам на форумов следниве 6 месеци и ќе постирам постови каде ќе ве информирам секој ден колки ми држи батерија.

На the_maker и dino_bt им се допаѓа ова.
  5. DigitalDreamer

DigitalDreamer GSM master

Член од:
    20 фев 2009
    Мислења:
    2.818
    Допаѓања:
    2.343
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Xperia X
    РОМ/Верзија:
    7.0
    Ќе си седам на страна од дискусииве. Сфаќам дека улогата на модераторите е да се воспостави контрола, ама ако било кој (тотално било кој) нема општа култура и не знае како да се изразува, нема логика ние да го учиме на тоа.

Конкретно за јузер, искрено, мене ми е сеедно дали е или не е баниран од Епл форумот, зашто таму ретко влегувам да читам и ако не сум тагнат или не е пријавен некој пост, нема што да влегувам. Како што гледам во пријавите (и ради некои тагови таму), искрено јас не би го банирал целосно од подфорумот, ама при дискусијата што ја направивме у тоа вибер/администрацискиот дел, се заклучи дека би било полесно да се банира еден член од тема отколку да средуваме мислења од што премногу се натратени дека нивната компанија каде што се CEO им е нападната.

На dino_bt и 995user им се допаѓа ова.
  6. StalkeR

StalkeR GSM Team

Член од:
    10 апр 2010
    Мислења:
    3.591
    Допаѓања:
    1.818
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Redmi Note3 Pro 3/32
    РОМ/Верзија:
    MIUI 8.3 weekly
    Пишав јас еднаш пред 2,3 години дека форумов не е тоа што беше. Порано можеби немаше толку дискусија, али барем имаше шернување на добар софтвер и некој одличен туторијал.Дивис, 120 ка, Јане и не памтам кои беа други, постираа добри работи. Сега се е отидено у ку**ц.
    Дај фанете пафнете нешто и искулирајте.

На Gajche, the_maker, христијан и уште 2 други им се допаѓа ова.
  7. the_maker

the_maker Mi Модератор

Член од:
    9 сеп 2014
    Мислења:
    3.060
    Допаѓања:
    5.411
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Mi 6
    Нека пафнат, само печурки да не лапнат :)
    За жал македонскиот менталитет нема да се смени за да имаме профи форуми. Како што се и корисниците, така се и модераторите. Едниве ќе си се правдаат како нивниот е најголем, а другиве нема да ги бришат постовите.
    И да, мојот е најјачи :D

На dino_bt, StalkeR, Gajche и уште 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: