Промени на форумот

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 3 окт 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. христијан

христијан GSM master

Член од:
    16 сеп 2008
    Мислења:
    4.137
    Допаѓања:
    2.395
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    iPhone 6s
    РОМ/Верзија:
    Најново
    Мене ми е многу смешно што се банира по 1 на 6 месеца некој член, као ау бау, а какви се срања немало на форумов и никој ништо не превземал. Или нека се банира константно и нека се воведе ред, или нека се остават членовите да си зборат што сакаат. :)

Бетер од мвр коа брка паркирани коли пред дежаву у петок на афтерворк е форумов. :)

На ivan88 и krale им се допаѓа ова.
  2. filipkir

filipkir GSM master

Член од:
    20 сеп 2011
    Мислења:
    2.298
    Допаѓања:
    1.800
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Samsung Galaxy Note3
    РОМ/Верзија:
    KitKat 4.4.2
    Според мене форумов има посериозен проблем од некои јузери што пишат несоодветни мислења, а тоа е недостатокот на јузери. Навистина премалце активни јузери имаме тука на форумов. Порано не беше така и порано имавме многу повеќе народ овдека и нештата беа далеку поинтересни :(

На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Misko6000

Misko6000 Искусен член

Член од:
    31 дек 2008
    Мислења:
    1.650
    Допаѓања:
    1.255
    Поени од трофеи:
    178
    РОМ/Верзија:
    MIUI Weekly 6.9.15
    Па и ти во секоја тема убедуваш дека Ајван е најдобар телефон (односно она твое колку пари толку музика) не во секој втор ама трет пост па никому ништо, тоа си е твое мислење и не е никаква навреда и никој не бара да бидеш баниран. Без разлика што си е (беше) напорен човекот мое мислење е дека не нарушуваше никакви правила, е сега на стелт што му смета и што има копче за игнор ама изгледа не му работи, тоа си е друга работа.

На dino_bt, 995user, mushovlae и уште 3 други им се допаѓа ова.
  4. krale

krale GSM master

Член од:
    6 мар 2011
    Мислења:
    15.059
    Допаѓања:
    9.142
    Поени од трофеи:
    358
    Супер е форумов, одличен е, само така продолжете модератори...

На KakoDaNe и filipkir им се допаѓа ова.
  5. Noc 32

Noc 32 Супер Модератор

Член од:
    13 сеп 2009
    Мислења:
    1.543
    Допаѓања:
    1.390
    Поени од трофеи:
    178
    @Callidus знаеш и самиот дека 995user не го баниравме за безпотреба. Прво, двајца го предложија. Второ, цела администрација се согласи. Трето, не го банирав пошто рече дека ајванот е индиски, го банирав пошто тоа ми беше капката што ја прели чашата.
    Јас навистина жалам што истото се случува во Самсунг темите, покасно ќе имам слободно време и детално ќе разгледам што таму се случува. Доколку има нешто приближно на глупостите што 995user ги пишуваше во Епл подфорумот, ќе пишам во администрација да ги банираме членовите кои го имитираат 995user. Нашиот администратор додуша денес рече дека со сите ќе го правиме истото.
    Еве повторувам пак дека неколку месеци апелираме да се користи „пријави“ копчето и одкако го банирав јузер од Епл подфорумот
    се напраи паметен и поднесе 4 пријави кои беа неосновани и 2 од тие пријави ги реши администраторот за да не испадне пристрасна работава.
    Те замолувам да ми пишеш, ПП или како и да сакаш кои членови прават неред во Самсунг подфорумот и ќе обрнам многу повеќе внимание.

6. Callidus

Callidus Модератор

Член од:
    7 јун 2008
    Мислења:
    1.216
    Допаѓања:
    456
    Поени од трофеи:
    83
    Телефон:
    Galaxy S5
    Срамота е да реплицирам на ваков токсичен фанбој.

Постот за индиски телефон иако е тенденциозен не ги прекршува правилата. Лош сигнал за сите е ако се делат банови заради прелиена чаша и емо испадите на @STEALTH.

dino_bt, 995user, mushovlae и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Noc 32

Noc 32 Супер Модератор

Член од:
    13 сеп 2009
    Мислења:
    1.543
    Допаѓања:
    1.390
    Поени од трофеи:
    178
    Постот за индиски телефон наречи го како сакап, факт е дека дечкото доаѓа на форумов за да направи караници и за да провоцира исклучиво во Епл подфорумот. А за што се делат банови? Пример, јас во еден наврат го имам банирано Оли заради тоа што претеруваше со непотребни мислења кои беа офтопик. Премногу такви мислења ја прелија чашата и го банирав. Слична ситуација имав со Гуг1. И него го банирав иако сега не ми текнува за што точно иако претпоставувам дека беше заради офтопик и провокации. Испадот /реакцијата на Стелт не беше повод за негов бан, уште одамна имаше таков предлог па Марческ го предложи тоа пред некое време и денес Стелт. Гласавме од администрација, изгласавме за и го банирав. Типот почна да замара во останатите Епл теми и си доби казнени поени за офтопик место да си се пожали со соодвените теми. Тоа што дополнително ги труеше останатите Епл теми одкако го банирав од првата не ти кажува ништо? :D Абе ајде...
    Безпотребни се коментари од овој тип за член како 995 кога до пред 2 месеци не знаеше да отвори тема на македонски јазик, не знаеше соодветно да линкува и 80% од темите и мислењата му беа во Епл подфорумот со провоцирачка намена.
    Како Јеховин сведок е, али Јеховин сведок што мрази се што е поврзано со Епл и ми продава како тоа WP е совршен.
    Последно, тврдам дека сум во право за банот од Епл подфорумот затоа што прилично доста членови се изјаснија дека банот е оправдан и ја поддржаа таа одлука.

ivan88, Bumblebee, Ilija и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. filipkir

filipkir GSM master

Член од:
    20 сеп 2011
    Мислења:
    2.298
    Допаѓања:
    1.800
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Samsung Galaxy Note3
    РОМ/Верзија:
    KitKat 4.4.2
    И на мене ми сметаше стелт ама го ставив на игнор и сега ми е каде каде подобар престојов на форумов. Иначе ако не го ставев на игнор ќе ја направев голема работата, па гарант ќе заглавев во затвор.

Иначе он топик, форумов си е добар ваков каков што си е, едино што би можело да се подобри е : да се зголеми бројот на активни јузери и да се намалат караниците од тип андроид-ајфон. Со овие 2 промени јас мислам дека форумов ќе биде значително подобар.

9. stefan_mkd

stefan_mkd GSM master

Член од:
    12 дек 2008
    Мислења:
    4.119
    Допаѓања:
    2.015
    Поени од трофеи:
    208

Леле леле! Фрчат закани на форум еј! Робија ќе се лежи за стелт. Машала, машала.

На ivan88, MacedonianBoy, krale и уште 6 други им се допаѓа ова.
  10. goran

goran GSM Sensei

Член од:
    3 мај 2008
    Мислења:
    2.022
    Допаѓања:
    1.502
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    OnePlus 5T