Промени на форумот

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 3 окт 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Ќе го напуштиш форумов и ти како Цаки? :(
   
 2. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Форум на паднатите борци. roflmao
   
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Најлесното е ако не ти се допаѓа некој коментар, или не се сложуваш, да направиш лог аут.

  Сечие ЛИЧНО право!
   
  На Ilija и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 4. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Уште полесно (барем за мене) е и покрај тоа што не ти се допаѓа некој коментар, едноставно да не се замараш и тревожиш поради тој коментар :)
   
  На Pane-G, zokimk и krale им се допаѓа ова.
 5. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  Во ред. Членот е баниран од цел Apple подфорум затоа што меѓу другото рекол дека iPhone е индиски телефон, очекувам да се применат истите критериуми за банирање од Samsung подфорумот.
   
  На dino_bt и RagingDemon им се допаѓа ова.
 6. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Не трескај сега и ти глупости, извини вака. Членот веќе подолг период буквално го СЕРЕ цел Епл подфорум. Не е едно мислење, зарем не ти е срам како модератор вакви постови да пишуваш? Информирај се ако не од мене, од другите членови што направил и што правеше тој член веќе подолг период.

  Што ти уопште ова значи „затоа што меѓу другото рекол дека iPhone е индиски телефон"? Демек неоправдано е баниран? Сме се фатиле за едно или две мислења? Проврти се малку низ тој подфорум пред да пишуваш вакви илузорни работи. Ако ти е криво што до сега некој не е баниран од Самсунг темите (на твоја жал), тоа е твој проблем. Не мора да пишуваш апсолутни глупости како таа реченица што сум ти ја цитирал. Срамота како модератор уопште и да помислиш да ми вратиш на тоа мое мислење со таа реченица.
   
  Последна промена: 6 фев 2017
  На ivan88, Ilija, marchesk и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  Нема од што да се срамам, коментарот за индиски телефон е тригер за банот денес. Искрено очекувам дека истите критериуми за банирање ќе бидат применети на оние членови кои го загадуваат Самсунг подфорумот.
   
  На dino_bt, RagingDemon и Dzepar им се допаѓа ова.
 8. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Друже, мене ме боли к*р каде се прави Ајфонот. Ако ти сакаш да веруваш дека као ете ние таму Епл фанови мразиме некој што збори против Епл - си се заебал. Нема никаква теорија на заговор, јас (а верувам и другите) на форумов доаѓаат за помош, , за споделување информации и корисни совети. А не доаѓам за да секој втор пост е плукање и јадење го*на стриктно против еден бренд. Ова го имам кажано сто пати и имам побарано да се воведе бан од тема 1010202992 пати, за било кој и во било која тема. Ја тебе те разбирам дека и ти си Ајфон хејтер и тоа е ОК, ама јас тебе не те гледам како посесивно секој втор пост ти е таков. Се губи секаква желба за дискусија која била во тек.

  Тоа дека ова било тригер или она - не пали. Не си на тој подфорум, информирај се малку и после дојди кажи ми го истото за индиските телефони, за тригери... Срамота.
   
 9. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Тоа што за некои е споделување информации за други е тролање сѐ зависи од аголот на гледање. :) Како што кажа Callidus и јас сум ако се банира на иПхон темата да се банира и на Самсунг или да не се банира, секој си има право на свое мислење тоа што не му се допаѓа на некои нека хи мјутнат :)

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
  На goran и Misko6000 им се допаѓа ова.
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Не треба да има банирање ...
  Освен за навреда...
  Нека си пише кој што сака...

  Малиот претерува затоа што пробува да убедува во секоја тема дека сите телефони од 200 евра се подобри од ајфонот а Лумиата 950 е Врвот на светот...

  И тоа му е секој 2 пост ...
  Камерата та Камерата на лумиата ...
  Ок според тебе е најдобра и олабави...
  Да не се банира мое мислење... никој.


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На ivan88, Pane-G, mushovlae и уште 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: