Промени на форумот

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 3 окт 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Се откажа од форумов пред 2-3 недели. Едноставно се разочара што на форумов 90% од постовите се ајфон VS самсунг (android)
  На мене ми е жал што си замина, бидејки според мене тој беше нај неутрален и најреален модератор тука.
   
 2. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  едно прашање до форумџииве: дали постојат администратори, модератори или кој курацотори на форумов. Не се трпи веќе.
  Имам предлог да се воведен платена верзија на форумов, за некоја симболична надокнада да има посебна верзија на форумов. Се додека нешто е бесплатно никој не го цени, вака кога ќе мора да се плаќа, ќе се размислат тролачите дали ќе си даваат пари за џабе или воопшто дали ќе се учленат.
   
  На Ilija и Gajche им се допаѓа ова.
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Постојат и си имаат вистинска работа покрај оваа кај шо сме категоризирани како бебиситери. Системот со казнени е ставен привремено на пауза од нас, ама ќе се врати у скоро време со по остри казни.

  Патем, покрај тие мислења шо ти се забележани има уште милион избришани. Ако на тебе не ти личи на ништо форумот, замисли на нас како ни е со по 50 мислења на страна, од шо бришеме.
   
  goran, Bumblebee, psyside и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  мора со поостри казни, не може на секоја могуча тема истоте тези андроди - иос. Не можам да ја разберам дел од популацијава на форумов. Конкретно ја сум исклучив корисник на епл ствари, дали ајфоното е најдобар телефон, реално не е ама ја упорно ајфон ќе користам (од лични причини) и не ме интересира шо има самсунг да понуди, некоја дисциплина да се воведе.
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Те разбирам, слични сме на форумов иако сме „од различни табори“.

  А за корисниците...
  Моја претпоставка е дека овие шо пишуваат вака, ако не друго барем основно имаат учено. Ако таму не се научиле за почит према друг, без разлика на мислење, јас не планирам на овие години да ги учам.
  Реков, ќе почнеме да банираме почесто на периоди, само да си завршиме со нашата работа вон форумов прво.
   
  На psyside и goth50 им се допаѓа ова.
 6. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Да да, таќа и ќе биде. Само користете го „пријави“ копчето. Пријавувајте тролачки постови, провоцирачки постови, со простачка содржина ко да го напишал некој бабун... Изгледа ќе заборавиме на банот со времетраење од три дена, ќе се оди директно на тој од недела дена.
   
  Callidus, BokUre, psyside и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Тешко е на такви нелогичности и контрадикторни ставови да не реагира човек. Како дувне ветерот.
   
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Доста беше. Поз.
   
 9. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Алелуја.
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  А?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: