Промена на тач на Alcatel Idol 2s mini

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од MI6, 26 мај 2016.

 1. MI6

  MI6 Член

  Член од:
  1 јул 2012
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Тачот со тек на време откажа и сега тотално не функционира. Телефонот не е паднат.
  Каде можам да го однесам на поправка и колку би чинело, дали се исплати да се менува.
  Поздрав.
   

Сподели преку: