Промена на софтвер

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од gjorgov, 2 апр 2010.

 1. ToseTodd

  ToseTodd Нов член

  Член од:
  8 мар 2011
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво.Јас сум нов на форумов.Морам да кажам дека функционира перфектно за ова што го имам разгледано.
  Е сега прашањето ми беше следново.
  Имам еден кинески Vertice X6 ( Koпија од Nokia x6) .
  Има мени на IPHONE.
  Е сега прашањето ми е...дали може да му се стави некое мени како за Nokia.
  Зашто едно другарче има исто таков телефон...со Nokia мени...
  Фала однапред
   
 2. Ice_dance

  Ice_dance Член

  Член од:
  21 јан 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Samsung Galaxy S5
  Дали има нешто подобро од 2.3.5 за Т-mobile move balace ?
   
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Има 2.3.7 CM и сток модифициран ром, иди у темата за телефонот ке видиш


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Ice_dance

  Ice_dance Член

  Член од:
  21 јан 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Samsung Galaxy S5
  Дај ми ако сакаш линк ? од темата ?
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Можеш на пример у срч барот да го напишеш името на телефонот и ке ти искочи се, од тапаталк сум неможам линкови да ти копирам.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: