Продажни места

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од master.mkd, 22 мар 2009.

 1. Mindfreak

  Mindfreak Нов член

  Член од:
  26 мар 2009
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  a moze li da znam na koja ulica se naoga alfa mobile prodavnicata za kineski telefoni po so mi treba mnogu itno i brzo ili pak nekoi drugi prodavnici za kineeski evtini telefoni
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  [​IMG]
   
 3. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  off: мене ова на мајтап ми гледа АЛФА МОБИЛ ПРОДАВНИЦАТА ЗА ЕФТИНИ КИНЕСКИ ТЕЛЕФОНИ

  хахаха:Хитлер:
   
 4. Pharaoh

  Pharaoh Нов член

  Член од:
  5 авг 2009
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Знае ли некој адреси на некои други продажно места на кинески телефони?
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
 6. vlatko_1984

  vlatko_1984 Член

  Член од:
  13 авг 2010
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  ima vo ledikom i ne se skapi
   
 7. KDZ

  KDZ Нов член

  Член од:
  11 дек 2010
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  --- надополнето ---

  [/COLOR]
  Како прво, дали овие модели сеуште ги имате со оглед на фактот дека ова го имате ставено пред повеќе од една година?

  Второ, дали на овие модели двете Сим-картици се постојано активни т.е. кога се води разговор од едната Сим (на пример Сим-1), во тој случај Сим-2 да не биде недостапна туку да дава сигнал дека некој звони и на таа Сим-картичка?

  Трето, дали имате некоја друга солуција на тоа што го барам?
   
 8. inmate1807

  inmate1807 Нов член

  Член од:
  2 јан 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  ?

  Како сте задоволни од овие мобилни? Гледам некој другари ги имаат и имат интересни опции ко ТВто, но дали се трајни? да не ми трае само 1месец?
   
 9. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Или и помалце од месец:)
   
 10. inmate1807

  inmate1807 Нов член

  Член од:
  2 јан 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  хахах тогаш барем само ТВ да си остане ОК, па бар да служи за нешто
   

Сподели преку: