Продажни места

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од master.mkd, 22 мар 2009.

 1. master.mkd

  master.mkd Нов член

  Член од:
  8 јан 2009
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Ме интересира каде има по Скопје да се купат нови Кинески телефони и нивната цена?
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Имаш во Алфа мобил нови кинески има неколку модели ... прашај таму ... или во скоро сите мобилари продаваат кинески телефони побарај
   
 3. master.mkd

  master.mkd Нов член

  Член од:
  8 јан 2009
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Има ли Алфа Мобил веб страна?Прашувам бидејќи не сум од Скопје и не сум во можност да шетам и да проверам
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Мислам дека нема ... ќе ја види темава ќе ти пише какви што има ;)
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  ќе ти направам утре презентација сликовито и FAQ за моите кинези.
   
 6. master.mkd

  master.mkd Нов член

  Член од:
  8 јан 2009
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Okej фала;)
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  однапред извини за матните слики и што нема да ти кажам цели рецензии за телефоните оти ептен сум краток со време:
  модел е51, користи батерија бл-5ц од нокиа, се полни со оригинален полњач од новите нокии и има мини усб порт за трансфер на податоци, своја меморија има 900кб но со него иде вградена мемориска картичка од 256мб, има подршка до 4гб стерео звучници, 2мпх камера, видео снимање во мп4 формат со резолуција од 640 х 480 пиксели, дуал сим активен телефон, значи истовремено функционираат и си достапен и на двете сим картички, фм радио, саунд рекордер, лесен и едноставен мп3 плеер, видео плеер со подршка на 5-6 познати формати, едноставен фајл менаџер каде ги отвара сите податоци од мемориската и телефонската меморија, блутут, телефонски именик од 500 броеви, вградени јазици во него се англиски, француски, 3-4 видови на кинески вате3вер, турски, руски и персиан бла..бла...
  во пакет со него оди еден полњач, две батерии и дата кабел + слушалки.
  6000 денари
  [​IMG]
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  златниот и тој до него се по 130 евра, имаат сензори за движеше и ласер/диода + од претходниве функции што ги напоменав.додека црниот и белиов се наменети како музички телефони, имаат премногу гласни звучки, позади на капачето има како панел со еквилајзер кој светка додека имаш уклучено медиа плеер и најголеми екрани од сите.

  izvinete za zbrkanosta, imam problemi so netot.
   

  Прикачени податотеки:

 9. master.mkd

  master.mkd Нов член

  Член од:
  8 јан 2009
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Alfa Mobil Team фала за постов ова го прашав поради едно другарче изгледа ќе земе па сакаше да се информира.
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  кхм... во секој случај, карактеристиките најубаво ќе ги прегледате одкако ќе дојдете, 15/20 мин прочепкајте и ќе видите :)

  јас сум стрикно сервисер, мн утки правам кога е во прашање тоа.
  пр. пред месец ипол користев блекбери сторм неколку недели и дури пред некој ден дознав дека телефонот немал вифи, исто така за кинескиве ги имам користено некои мустри што ми ги донесоа пред неколку месеци пред неполни 2 недели дознав дека имале сензори за движење и акселометар :)
   

Сподели преку: