Продавам нов екран за LG G2 (D802)

Дискусија во форумот 'Мали огласи' започната од Коњ, 9 јул 2017.

 1. Коњ

  Коњ Нов член

  Член од:
  28 мар 2009
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво,

  Продавам нов неотпакуван екран за LG G2, бел е, доколку не ви пречи можете и на црн да го користите.
  [​IMG]

  Цена: 1500
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  738
  Поени од трофеи:
  113
  Лесно се мести?
   
 3. Коњ

  Коњ Нов член

  Член од:
  28 мар 2009
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  738
  Поени од трофеи:
  113
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Ова не е екран. Тач/стакло е.
   
  На goran и kirev им се допаѓа ова.
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Што неможе да се монтира ни во професионални услови :) UV лепакот ќе ја оштети хартијата за светло после неколку часа кога ќе почне да се стврднува и згужвува.
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.461
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Ги лепат со ОКА само што целиот процес не се исплаќа.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: