Продавам, Купувам, Менувам

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Sephiroth, 8 мар 2008.

 1. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  Продадено
   
  Последна промена: 10 окт 2016
 2. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.551
  Допаѓања:
  1.412
  Поени од трофеи:
  178
  Купувам 2гб DDR2
   
 3. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  Продавам лаптоп Lenovo G50-80 купен во септември 2015 од Телеком.

  Совршено сочуван без никакви траги од користење, редовно чистен, употребуван како втор компјутер.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Спецификации

  CPU: Intel Core i3 4005U @ 1.70 GHz Haswell (4th Gen)
  GPU: Intel HD Graphics 4400
  RAM: 4GB DDR3
  HDD: Seagate 500GB 5400 rpm SATA 6.0 GB/s
  монитор: 15.6" HD дисплеј (резолуција 1366 x 768)
  SD/MMC читач на картички
  Bluetooth: 4.0, 802.11 b/g/n
  Wi-Fi
  аудио: Dolby Advanced Audio v2
  конектори:
  - 1x USB 3.0 порт
  - 2x USB 2.0 порт
  - аудио комбо џек
  - HDMI порт
  - VGA порт
  - LAN порт
  DVD RW
  втор слот за RAM
  батерија: до 4 часа
  боја: црна

  Лаптопот доаѓа заедно со полнач и Lenovo драјвери.

  нова цена: 13.500 ден.

  http://oglasi.gsm.mk/oglas?id=2000
   
  Последна промена: 10 апр 2017
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.551
  Допаѓања:
  1.412
  Поени од трофеи:
  178
  Ај те молам да отвориш оглас за постов и постави го линкот тука :)
   
  На Callidus му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  405
  Допаѓања:
  174
  Поени од трофеи:
  43
  барам да купам HDD за лаптоп од 500gb или 1TB!! или предложете кај можам да купам нов пошто во амц прашав немале.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 6. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Сет или Анхоч. Само пази на едни рефабришд модели има, околу 2000 ки беа.
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.551
  Допаѓања:
  1.412
  Поени од трофеи:
  178
  Барам ваков кабел. Да не знае некој каде во Скопје можам да купам? Истотака поголема должина од таа на сликата ќе ми треба.
  upload_2017-8-9_15-46-39.png
   
 8. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Се продава графичката, во исправна состојба. Ја продавам поради тоа што купив 1050ти
  Гаранција до Ноември 2017.

  c14d5f52b6b0791528bcb22f7c3d3883.jpg

  Цена: 6000 денари.
   
 10. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  MB: Asus P8H61-M LX3 PLUS
  CPU: Core™ i3-2120 - Stock кулер
  RAM: 4GB DDR3 1600
  Case + PSU 500W.

  Цена:100 евра, само за кеш.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Сподели преку: