Продавам, Купувам, Менувам

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Sephiroth, 8 мар 2008.

 1. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Темава е за огласи од областа за хардвер.

  Ај да го скршам мразот:

  Шиткам Asus HD2600XT 256DDR4 со 20 месеци гаранција, кутија, кабли, цедиња и све остало, буквално како нова сосе сите ствари со кои е купена. Игри летаат. Цена: 5000.
   
 2. hajlender

  hajlender Член

  Член од:
  20 апр 2008
  Мислења:
  416
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Prodavam pc4 za 110 evra

  Amd Athlon 1800+
  Ploca Pc - chip
  512 ddr1 ram 400 mhz
  Ge Force4
  80 giga hard Maxtor ata
  Dvd-RW
  Kukiste + power suplly 400w
  tastatura i maufce :D
   
 3. FicNo

  FicNo Член

  Член од:
  12 фев 2008
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  13
  Поени од трофеи:
  18
  Кажи ми дали сеуште го продаваш компјутеров??

  И за сите останати што имаат нешто слично на ова, нека пишат... поздрав
   
 4. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Продавам пар(значи вкупно 2ГБ) Corsair DDR2 800mhz XMS2 1GB со хитспредери, малку користени, тестирани за грешки, под гаранција - 50 евра.

  ТВ картица Asus My Cinema P7131, со кутија, тракатанци, даљинско, гаранција, поддршка за Виста - 25 евра

  Asus Radeon HD2600 XT 256MB DDR4 со кутија, тракатанци, гаранција - 75 евра.
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Ајде по 5 евра попуст на сите.
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Аман бе ни графичката не ја даде?
   
 7. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Ништо пеер, ништо не продадов :'(
   
 8. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Asus EN8600GTS 5500 денари.
   
 9. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  Можеш да склопиш компјутер ? Не дали знаеш туку, дали воопшто сколопуваш. Дали имаш потребен хардвер на располагање? :galenje:
   
 10. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Не ти го сфаќам прашањево? Што да ти склопи? Делови да му дадеш да ти ги состави? или да му нарачаш делови и да ги платиш и он да ти ги предаде нови склопени?

  А хардвер потребен за склопување, освен деловите и штрафцигер друго ништо не ти треба:)
   

Сподели преку: