Проверете: Дали може вашиот iУред да се џеилбрејкува и декодира?

Дискусија во форумот 'iOS' започната од (WpX)ALeX, 5 апр 2010.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  значи уште е иста ситуацијата значи не работат :) само со сечениве постариве работи а со нано лте нејке.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Баш така ;)

  Затоа најпаметно,
  НеверлокЧе и нема замарање :)

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
 3. naumdb

  naumdb Познат Член

  Член од:
  29 ное 2008
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  421
  Поени од трофеи:
  63
  Малце сум out of date... може ли последнава верзија на iOS да се jailbreak-не?
   
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.157
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Не.

  Sent from my LG-D802
   
 5. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  кој декодира неверлок ајфон 5 од ат&т и која цена е?
   
 6. Sassy

  Sassy Нов член

  Член од:
  17 ное 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Iphone 4s на мрежа three вајда е таа на UK работи нормачно со хсим ама сакам да го декодирам. Колку и каде. Грасиас
   
 7. prefernokia

  prefernokia Programmer

  Член од:
  29 мар 2009
  Мислења:
  641
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  може тресам глупости, ама дане има некој кракната пангу алатка за џејлбрејк 9.0.1? оти сега дури гледам дека бараат 20 долари за некаков код за да можеш да напраип џејлбрејк. незнам дали да платам или има тука некое подруго решение?
   
 8. Shark445

  Shark445 Нов член

  Член од:
  24 дек 2008
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво,
  Ајфон 5C од Sprint. Ми велат на ebay дека е со unpaid bills и неможат да го декодираат за 20$. Совет? :/
   
 9. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Обрати се до theofficialunlocks.com јас таму декодирав спринт 5S, за 24 часа го средија, само нешто поскапо е. Можеш да ги контактираш и преку Skype: theofficialunlocks


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Shark445 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  дечки да не имате инфо за џб за 9.1 за 6ѕ ? т.е дали ќе има воопшто џб.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: